Кашуба: у США морська та річкова галузь — це єдина інфраструктура

В американській системі управління портами, яку вивчає Мінрозвитку, немає поділу на морську чи річкову галузь.
Мова йде про вивчення досвіду США у межах програми «Зміцнення системи управління портами», організованої за підтримки Держдепартаменту США, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.
Заступник міністра Андрій Кашуба під час візиту до ключових портів США зазначив, що американська система управління портами демонструє цілісність і ефективність: немає поділу на морську чи річкову галузь — це єдина інфраструктура під управлінням держави за уніфікованим підходом.
«Всі порти працюють за принципом «порт-лендлорд» — як єдині землекористувачі, що володіють і утримують критичну інфраструктуру: причали, території, залізничні під’їзди», — підкреслив Андрій Кашуба.

Зокрема українська делегація відвідала:
Джексонвілль (Флорида)
У порту JAXPORT ознайомилися з підходами до модернізації портової інфраструктури, державно-приватною взаємодією та інструментами підвищення ефективності інтермодальних перевезень.
Обговорили використання ІТ-рішень для управління вантажопотоками та залучення інвестицій у критичну інфраструктуру.
Талса (Оклахома)
У портах Катуса, Маскогі та Оуклі вивчали роль річкових портів у глобальних ланцюгах постачання.
Ознайомилися з моделями мультимодальних перевезень, співпрацею з промисловими парками, механізмами інвестування та регіонального розвитку.
Лос-Анджелес (Каліфорнія)
У портах Лос-Анджелеса, Лонг-Біч і Уайнімі дослідили технологічні рішення для цифрового управління логістикою, системи реагування на кіберінциденти та стратегії стійкості в умовах сучасних викликів.
Учасники також долучилися до конференції з питань безпеки та стійкості морських портів в умовах сучасних викликів.
Як раніше повідомляв USM, Україна вивчає досвід США у сфері портового управління. У Вашингтоні відбулися ключові зустрічі, присвячені стратегіям управління морськими портами.