Кабмін спростив фумігацію зерна з України за кордоном
Уряд 4 жовтня затвердив постанову, яка сприятиме спрощенню фумігації українського зерна за кордоном.
До постанови спостерігалися проблеми з оплатою послуг, пов’язаних з фумігацією зернових вантажів. Так, до Переліку послуг додали послуги зі знезараження та/або фумігації за кордоном вантажів, що експортуються. Також передбачається винагорода комісіонера при здійсненні знезараження та/або фумігації експортних вантажів за кордоном.
Очікується, що прийняті зміни сприятимуть розблокуванню проходу морських суден з експортною сільгосппродукцією згідно з Ініціативою про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів під час воєнного стану.
Як відбувається фумігація вантажів за кордоном?
- Власник або уповноважена особа звертається в ДПСС (Держпродспоживслужба) за проведенням фітосанітарних процедур, вказує вид процедури, у т.ч. контроль за знезараженням об’єктів регулювання.
- У випадку відповідності фітосанітарним вимогам країни імпортера та в разі вимоги імпортера або контракту щодо фумігації, власник може звернутися до акредитованої ДПСС української особи за проведенням фумігації за межами України.
- Після прибуття судна до пункту перевірки Спільним координаційним центром зернової ініціативи, власник звертається за проведенням фумігації вантажу у іноземній країні до іноземної компанії.
Після проведення фумігації:
- іноземна особа видає Акт про проведення фумігації;
- вітчизняна компанія видає фумігаційний сертифікат;
- власник подає до ДПСС заяву на оформлення фітосанітарного сертифіката;
- інспектор складає Акт проведення фітосанітарних процедур і вносить дані у сертифікат.