Кабмін призначив нового гендиректора «Укроборонпрому» 

Кабмін призначив нового гендиректора «Укроборонпрому» 


Кабінет Міністрів призначив нового гендиректора державного концерну «Укроборонпром». Ним стане 31-річний Герман Сметанін.

Сметаніна призначили новим гендиректором «Укроборонпрому», повідомив міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін.

Герман Сметанін (31 рік) – менеджер з управління оборонно-промислового комплексу, генеральний директор державного підприємства «Завод ім. Малишева» (з квітня 2023 року). Колишній директор Харківського бронетанкового заводу (2021-2023 рр.).

За словами Камишіна, перед новим гендиректором стоять три головні задачі:

  • наростити виробництво боєприпасів та військової техніки;
  • побудувати в компанії ефективну антикорупційну інфраструктуру;
  • трансформувати «Укроборонпром».

«Від себе обіцяю підтримку непростих, але важливих рішень та допомогу на шляху трансформації найбільшого оборонного підприємства», – додав Камишін.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський звільнив Юрія Гусєва з посади гендиректора «Укроборонпрому». Про це йдеться в указі Президента від 27 червня.

За даними джерел «Економічної правди», Гусєва звільнили з посади через провал програми з виробництва озброєння.

У березні 2023 року Кабмін утворив акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість», 100% акцій якого належать державі, шляхом перетворення Державного концерну «Укроборонпром». 

Також затвердили Статут АТ «Українська оборонна промисловість» та Положення про наглядову раду АТ «Українська оборонна промисловість». Статутний капітал товариства становить 237 млн грн і формується коштом майна «Укроборонпрому».

У 2014-2016 роках Юрій Гусєв (43 роки) працював у Міністерстві оборони, потім — радником міністра інфраструктури. У 2019-2020 рр. був головою Херсонської ОДА. 

Гусєв був призначений гендиректором ДК «Укроборонпром» Указом Президента України 3 грудня 2020 року.

«Укроборонпром» — це об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості України. Концерн складається з підприємств, які діють у сфері озброєння, військової і спецтехніки та боєприпасів, беруть участь у військово-технічному співробітництві з іншими державами. 

Зокрема, до складу концерну входить Херсонський завод «Паллада» – державне суднобудівне підприємство, що спеціалізується на виготовленні залізобетонних композитних плавучих доків.

Завод перебував у російській окупації до звільнення Херсона Збройними Силами України. Практично перед повномасштабним вторгненням рф, «Паллада» взяла в роботу нові замовлення за іноземними договорами.

Так, «Паллада» працювала над проєктами за контрактами з турецькою Hidrodinamik Shipyard та хорватською Iskra Shipyard 1 LLC – обидві замовили в Україні плавучі доки.



Наш Telegram канал