Японія скине в океан ще 8 тис. тонн радіоактивної води
Оператор пошкодженої атомної електростанції «Фукусіма-1» почав четверте скидання очищеної радіоактивної води в море.
Компанія Tokyo Electric Power Company Holdings Inc. (TEPCO) скине 7800 тонн очищеної води протягом 17 днів. Про це повідомляє Kyodo News.
У Японії стверджують, що рівень радіоактивності останньої партії води відповідає державним стандартам. Натомість Китай, який виступає проти випуску води, заборонив імпорт японських морепродуктів після першого викиду радіоактивної води наприкінці серпня.
За даними TEPCO, протягом попередніх трьох скидань аномальних рівнів тритію в навколишніх водах не виявили. Очікується, що скидання радіоактивної води триватимуть близько 30 років.
Нагадаємо, скинути в океан радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма-1» дозволило МАГАТЕ.
Забруднену воду обробляють шляхом складного процесу фільтрації, під час якого утилізують більшу частину радіоактивних елементів. Але деякі з них залишаються — наприклад, тритій, який вважають шкідливим для людини лише у дуже великих дозах.
За даними Міжнародного агентства з атомної енергії, атомні електростанції в усьому світі регулярно викидають у навколишнє середовище очищену воду, що містить низькі концентрації тритію.
Довідка: біля північно-східного узбережжя Японії 11 березня 2011 року стався землетрус магнітудою 9,0 балів, що спричинив 15-метровий цунамі.
Цунамі, своєю чергою, спровокувало затоплення підвальних приміщень АЕС «Фукусіма-1», що призвело до повного знеструмлення станції та відмови систем аварійного охолодження. У реакторах енергоблоків розплавилося ядерне паливо, накопичився водень та сталися вибухи гримучої суміші на чотирьох енергоблоках станції.
Читайте також: вранці 7 лютого з АЕС «Фукусіма-1» витекли в океан понад 5 тонн забрудненої води.