Якість води у річці Сейм на Чернігівщині погіршується

Якість води у річці Сейм на Чернігівщині погіршується


Подекуди показник хімічного споживання кисню перевищує норму втричі.

Станом на 26 вересня, на Чернігівщині спостерігається погіршення якості води у річці Сейм. Про це повідомили у пресслужбі Міндовкілля.

У місті Батурин зафіксували значне перевищення хімічного споживання кисню — у 3,2 раза більше за норму. У пункті Долинське цей показник зріс із 71 до 81 міліграма на дециметр кубічний, що у 2,7 раза перевищує норму. 

За результатами досліджень води з річки Десна в Чернігівській області, рівень розчиненого кисню в межах норми, проте на ділянці біля села Велике Устя він знизився до 2,51 міліграма на дециметр кубічний. Перевищення хімічного споживання кисню зафіксували й на ділянці від села Велике Устя до села Максаки — 38-50 міліграм на дециметр кубічний. 

На річці Сейм у Сумській області спостерігається покращення якості води в районі села Чумакове. Хімічне споживання кисню знизилося до нормативних показників із 43,2 до 28,4 міліграма на дециметр кубічний при нормі 30 міліграмів.

Проби води річок Сейм і Десна в Сумській і Чернігівській областях не виявили перевищень екологічних нормативів за вмістом пестицидів, летких органічних сполук та важких металів.

Забруднення у Київській області не спостерігається. Якість води у місцях водозаборів Києва та Броварів відповідає нормам, фіксується стабілізація показників. Рівень розчиненого кисню в усіх пробах залишається в межах норми.

Напередодні USM писав, що річкою Сейм рухається повторне забруднення. Найгірші показники спостерігалися на Сумщині.



Наш Telegram канал