Іран розробив підводну систему запуску безпілотників (відео)
![](https://usm.media/wp-content/uploads/2025/02/image-2-1024x577.png)
Іранська технологія може стати проривом у створенні безпілотних авіаносців.
Іран представив інноваційну систему запуску дронів з-під води, що може суттєво змінити підхід до ведення бойових дій за допомогою дронів. Про це пише «Мілітарний».
Технологія, продемонстрована Іраном, базується на герметичному носії, що утримує дрон під водою. Після виходу на поверхню носова частина контейнера відстрілюється за допомогою піропатрону, а безпілотник стартує за допомогою твердопаливного прискорювача.
Запущений дрон за формою нагадує новий безпілотник Rezvan, який вперше представили у цьому році. Його базова наземна версія стартує з транспортно-пускового контейнера і використовує розкладні крила.
Під час польоту оператор керує дроном по відеоканалу, використовуючи оптичну станцію у носовій частині фюзеляжу. Вона обладнана денним телевізійним та нічним тепловізійним каналами спостереження. Чи має комплекс системи донаведення, наразі невідомо.
Як повідомляв USM, нещодавно Іран випробував реактивний дрон на авіаносці, переробленому з контейнеровоза.