Імпортери з ЄС вагаються з купівлею української кукурудзи, — ASAP Agri
Попри привабливі ціни європейські покупці не поспішають купувати кукурудзу в українських агровиробників.
Українська кукурудза стикається з новим викликом: хоча її ціни знижуються, це не сприяє активізації попиту. Про це в коментарі Latifundist повідомила керівниця редакційного відділу та аналітики ASAP Agri Вікторія Блажко.
Так, у жовтні ціни на FOB опустилися більш ніж на $10, досягнувши позначки $213/т. Попри таку цінову перевагу, ключові ринки залишаються інертними.
Європейські імпортери, зокрема Іспанія та Італія, знижують інтерес до української кукурудзи. Минулого маркетингового року Іспанія була серед найбільших покупців, однак тепер надає перевагу зерну зі США. Поточна ціна української кукурудзи складає $237/т з доставленням за умовами CIF до Іспанії морем, тоді як покупці очікують $230/т.
Схожа ситуація й в Італії. Пропозиції на рівні $237/т CIF не знаходять відгуку, оскільки ринок орієнтується на ще нижчий ціновий рівень.
Китай, традиційно один із найбільших споживачів української кукурудзи, цього сезону суттєво знизив активність. Хоча певний інтерес все ж проявляється, реальних угод наразі немає. За прогнозами ASAP Agri, експорт до Китаю цього сезону скоротиться до 3 млн т, що значно менше порівняно з 5 млн т торік.
У цей час Бразилія продовжує лідирувати на китайському ринку, а переглянутий прогноз імпорту кукурудзи до Китаю на 2024/25 МР від USDA ще більше ускладнює перспективи України у регіоні Східної Азії.
Зниження попиту в ключових регіонах та жорстка конкуренція з іншими експортерами створюють ризик подальшого падіння цін на українське зерно. Однак, за словами Блажко, навіть незначна активізація попиту з боку Китаю здатна стабілізувати ринок і дати йому поштовх до відновлення.
На сьогодні українська кукурудза залишається в ситуації невизначеності, балансуючи між конкурентною ціною та слабким попитом, очікуючи на момент, коли ринок знову зацікавиться її потенціалом.
Нещодавно USM писав, що порти України відправили на експорт соняшникову олію на $4,4 млрд.