IMO та ILO прийняли нове керівництво щодо кинутих екіпажів моряків
Тристороння робоча група прийняла керівництво, яке допоможе вирішити проблему кинутих екіпажів.
Міжнародна морська організація (IMO) та Міжнародна організація праці (ILO) провела засідання спільної тристоронньої робочої групи у Женеві. Під час засідання прийняли керівництво дій щодо кинутих екіпажів, повідомили на сайті IMO.
Кількість подібних випадків суттєво зросла. Якщо у 2011-2016 роках таких випадків було менше ніж 20 на рік, то у 2019 році їх було вже 40, у 2020 – 85, у 2021 – 95, а цього року на середину грудня – 114.
Керівництво спрямоване на те, щоб скоординувати дії між державами, громадянами чи резидентами яких є моряки, державами прапору та порту, а також тими державами, в яких працюють крюїнгові компанії. Воно також встановлює заходи, які мають вжити держави у разі, якщо судновласник не в змозі виконати свої зобов’язання щодо організації та оплати витрат на репатріацію моряків, виплати заборгованості із заробітної плати та інших платежів, обумовлених контрактом, та забезпечення потреб екіпажу, включаючи медичне обслуговування.
«Зокрема, державам слід розробити у співпраці з об’єднаннями моряків та судновласників Стандартні операційні процедури (Standard Operating Procedures – SOPs), які чітко визначають обов’язки та відповідальність компетентної влади та ролі різних національних організацій, включаючи суднові агенції, організації моряків та судновласників, організації, що займаються працевлаштуванням моряків тощо», — йдеться на сайті IMO.