Грецька берегова охорона сприяє загибелі мігрантів у Середземному морі
За останні три роки дії військових берегової охорони Греції призвели до загибелі понад 40 мігрантів.
За останні три роки грецька берегова охорона сприяла загибелі десятків біженців. Про це повідомляє BBC із посиланням на свідків.
За словами очевидців, загалом більш як 40 мігрантів загинули через те, що берегова охорона не пускала їх у грецькі територіальні води, або викинула їх назад у відкрите море, коли мігранти досягли грецьких островів. Зокрема, серед жертв — дев’ятеро людей, яких навмисно скинули з палуби в море.
Журналісти BBC проаналізували 15 інцидентів, що сталися з 2020 по 2023 роки, в результаті яких загинули 43 людини. Британський громадський мовник зазначає, що його джерелами були місцеві ЗМІ, неурядові організації, турецька берегова охорона та самі жертви.
У п’яти інцидентах мігранти сказали, що грецькі силовики кинули їх просто в море. Причому в чотирьох із цих випадків шукачі притулку вже висадилися на грецьких островах, перш ніж їх схопили та відвезли у відкрите море.
У кількох інших інцидентах мігранти стверджували, що їх посадили на надувні плоти без двигунів, які до того ж були пробиті.
Один із мігрантів поділився, як з ним поводилася берегова охорона Греції. Чоловік із Сомалі розповів, що коли він прибув на острів Хіос у березні 2021 року, його схопили грецькі військові, які передали його береговій охороні. Він стверджує, що охоронці зв’язали йому руки та кинули в море.
Чоловіку вдалося вижити, плаваючи на спині, перш ніж одна з його рук звільнилася від мотузки. Але море хвилювалося, і троє людей з його групи загинули. Згодом сомалійця помітила берегова охорона Туреччини, яка врятувала чоловіка.
Грецьке законодавство дозволяє всім мігрантам, які шукають притулку, зареєструвати свої заяви на кількох островах у спеціальних реєстраційних центрах. Втім, грецькі силовики затримували мігрантів до того, як ті могли б дістатися до цих центрів. При цьому представники берегової охорони Греції часто були без знаків розрізнення та у масках.
Раніше USM писав, що Frontex розпочало розслідування аварії човна у Середземному морі, в якій загинули щонайменше 80 мігрантів, а ще близько 500 — зникли безвісти.