Group 13: Російські морські дрони існують лише на папері

Group 13: Російські морські дрони існують лише на папері


Українські морські дрони витіснили Чорноморський флот у бухти, а Москва досі лише експериментує з FPV-дронами.

Росія активно намагається створити підрозділи морських безпілотників, однак наразі не має суттєвих можливостей для їх ефективного використання. Про це розповів командир підрозділу морських дронів Group 13 із позивним «Тринадцятий» у коментарі виданню «Мілітарний».

За його словами, формально у ВМФ РФ вже з’явилися «безпілотні полки», але вони існують лише на папері. 

«Наразі у них немає суттєвих можливостей для використання БЕКів (ред.: безекіпажні катери). Вони дійсно над цим працюють, досить вперто, але на сьогодні ми не можемо сказати, що у них є якісь суттєві успіхи», — зазначив військовий.

Зокрема, росіяни намагаються створити морський носій для FPV-дронів, який мав би виявляти й знищувати українські надводні безпілотники. Однак поки що основним засобом боротьби з БПЛА залишаються великокаліберні кулемети на борту кораблів.

«Я знаю, що росіяни працюють над тим щоб використовувати дрони для протидії іншим дронам. Використовувати ті самі FPV-дрони. Треба дивитись на нашого ворога об’єктивно — це сильний противник», — визнає “Тринадцятий”, додаючи, що водночас і українські підрозділи не зупиняються у розвитку.

Українські дрони вже змусили російський флот триматися у глибокому тилу. 

«Ворог навіть з найсхідніших пунктів базування виходить максимум на 20 миль. Це говорить про те, що навіть за 800+ кілометрів ворог боїться бути ураженим. Я думаю що зараз ми можемо сказати про контроль більш ніж 90% Чорного моря», — каже командир.

Він також зазначив, що колись основними цілями були кораблі Чорноморського флоту, а тепер оператори Group 13 працюють і по малих патрульних катерах. Ситуація змінилась і в повітрі: після знищення кількох російських гелікоптерів 31 грудня, їхня активність майже зникла.

Під час презентації Головного управління розвідки, де виступав «Тринадцятий», було вперше показано модифікації дрона Magura v7 з ракетами AIM-9 та кулеметною туреллю. 

Командир пояснив, що підрозділ свідомо обрав напрямок розвитку ракетної компоненти: «Було багато ідей, але ми вирішили сконцентруватися саме на ракетах. СБУ вже ефективно працювали з міноносцями, тож ми віддали перевагу тому, що зможемо реалізувати краще».

Також нещодавно USM писав, що Польща представила морський дрон Seawolf, натхнений українськими безпілотниками.