Українські асоціації звернулися до Зеленського через кризу поставок у Червоному морі
Фрахтувальники намагаються змусити судновласників не обходити Суецький канал

Фрахтувальники намагаються змусити судновласників не обходити Суецький канал


Українські асоціації звернулися до Зеленського через кризу поставок у Червоному морі

Компанії, що торгують агропродукцією та рудою вимагають, аби судновласники продовжували заходи в Суецький канал — попри кризу в Червоному морі.

Компанії, що торгують залізною рудою та зерном погрожують судовим позовом провідним судновласникам. Вони намагаються змінити умови контракту, аби змусити судновласників використовувати маршрут через Суецький канал, повідомляє Financial Times.

Через небезпеку обстрілів з боку єменських хуситів, більшість операторів суден перенаправили майже всі рейси, які зазвичай використовують Суецький канал на довший маршрут через мис Доброї Надії.

Проте деякі компанії, які бажають фрахтувати суховантажі, просять виключити з контрактів пункт про «воєнний стан». 

Зазначається, що деякі фрахтувальники регулярно повідомляють судновласникам, що поточні умови біля Ємену «недостатньо небезпечні», щоб змінювати маршрут. Нагадаємо, з листопада минулого року бойовики здійснили понад 30 нападів на судна у Червоному морі.

Разом із тим, за словами юриста, який побажав залишитися анонімним, фрахтувальники можуть вимагати відшкодування збитків за несвоєчасну доставку перенаправленого товару.

Нещодавно есмінець США збив чергову крилату ракету хуситів у Червоному морі.

Також раніше USM писав, що з моменту виходу рф із Зернової угоди росія понад 30 разів атакувала українські порти всіма видами озброєнь.