Франція вперше уразила судно морським безпілотником у рамках навчання (відео)

Французькі ВМС провели випробування ударного морського дрона, яке підтвердило його готовність до застосування в бойових умовах.
Поблизу узбережжя Тулона 26 квітня ВМС Франції у межах навчань Polaris вперше завдали удару по списаному судну за допомогою модифікованого морського безпілотника. Про це повідомив начальник штабу ВМС Франції адмірал Ніколя Вожур.
Метою випробувань було перевірити здатність флоту розгортати ударні морські дрони у реальних умовах. Ударний гідроцикл, оснащений вибуховим зарядом, уразив корпус виведеного з експлуатації десантного корабля. Судно очистили від пального й токсичних речовин, а в місці ймовірного влучення встановлено металевий захисний лист.
Попри точкову похибку у наведенні — безпілотник змістився вбік від позначеної цілі — тест визнали успішним.
«Результати та аналіз експерименту, проведеного 26 квітня, дозволять нам удосконалити дистанційно керовані морські боєприпаси, як з погляду впровадження та наведення, так і вибухових речовин», — зазначили у пресслужбі ВМС Франції.
Сам адмірал Вожур підкреслив, що випробування відбулося «на тлі дедалі більш нестабільної міжнародної ситуації» і стало частиною ширшої програми з підготовки екіпажів і кораблів до бойових дій високої інтенсивності.
Marine redoutée. La Marine protège la liberté de navigation en mer Rouge contre toutes les menaces, dont les drones. La Marine teste aussi ses propres drones d’attaque et munitions télé-opérées pour augmenter sa létalité. pic.twitter.com/4MgQdfaVyx
— Chef d'état-major de la Marine (@CEMM_FR) April 29, 2025
Тим часом французька оборонна промисловість паралельно працює над більш складними платформами, пише «Мілітарний». Дочірня компанія Naval Group — Sirehna — вже випробовує багатофункціональний морський дрон Seaquest S довжиною 10 метрів із високим рівнем автономності. Апарат здатен діяти до 24 годин та адаптуватися до завдань, включно з розвідкою, РЕБ, патрулюванням, протичовновою обороною та ураженням надводних цілей.
Водночас розробники не приховують, що враховували досвід війни в Україні.
«Одне з того, що ми зрозуміли — це цикл розробки в Україні, де вони переходять від однієї версії до іншої кожні шість місяців… Саме тому ми створили SeaQuest як високомодульну платформу», — заявив керівник напряму безпілотних систем Naval Group П’єр-Антуан Фліч.
Також напередодні USM писав, що в Польщі показали прототип власного надводного морського дрона, який нагадує українські моделі.