Фонд держмайна шукає інвестора для скандально відомого ОГХК
Фонд державного майна України планує одним лотом продати на приватизаційному аукціоні ОГХК та Демурінський ГЗК.
Держава готує до приватизації АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат». Активи хочуть об’єднати в один лот, розповів в.о. голови ФДМУ Олександр Федоришин в інтерв’ю Nadra.info.
Так, за допомогою об’єднання активів, ФДМУ розраховує знайти «серйозного стратегічного інвестора», який забезпечить «гарантію розвитку підприємств титанової галузі на довгу перспективу»
Федоришин розповів, що продаж активів може відбутися вже до кінця року.
Стартову ціну ОГХК поки не визначили. Його балансова вартість становить 4,6 млрд грн. Радник ФДМУ, компанія BDO, вважає ціну зависокою, але Фонд із цим не погоджується.
За словами Федоришина, BDO виступила із пропозицію знизити стартову ціну лота вдвічі.
Нагадаємо, 17 квітня 2021 року Держбюро розслідувань заарештувало партію ільменіту в ході обшуків у порту Чорноморська. Експортний вантаж зацікавив правоохоронців через його занижену вартість.
Руда мала коштувати близько $267-$284 за тонну. ДБР оцінили суму у контракті, після чого повідомили, що держава як єдиний акціонер АТ «ОГХК» недоотримала 78-89 млн грн.
Журналісти з’ясували, що у жовтні 2020-го ОГХК уклало контракт із чеською компанією Belanto trade s.r.o. про поставки 50 тис. тонн ільменіту до кінця року. Belanto виявилась посередником, через який сировину отримує підприємство «Кримський титан», розташоване у окупованому Криму.
У ОГХК інформацію про поставки ільменіту до окупованого Криму заперечували (матеріал за посиланням написаний російською мовою).
У перевезеннях титанової сировини до Криму брали участь декілька іноземних суден. Серед них – Laodicea під прапором Сирії. Вже у 2022 році його знову викрили на контрабанді – тепер судно перевозить крадене українське зерно.
Читайте також: Ексголову Фонду держмайна обвинувачують у заволодінні 500 млн грн коштів ОПЗ та ОГХК
Довідка: АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) утворив уряд України у 2014 році для об’єднання Вільногірського та Іршанського гірничо-збагачувальних комбінатів, які були повернуті у власність держави після лізингу. Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат спеціалізується на видобутку та збагаченні ільменітових руд (титанова руда), Вільногірський – підприємство з виробництва концентратів рідкісних металів. Основним структурним підрозділом є гірниче виробництво, яке відпрацьовує родовища у відкритий спосіб з наступною рекультивацією земель.