Європейські порти відмовляються приймати пошкоджене судно рф з вибухонебезпечним вантажем
Побоювання зростають у зв’язку з тим, що на борту російського судна знаходиться 20 тисяч тонн аміачної селітри.
Країни Північної Європи відмовляються приймати у свої порти вантажне судно Ruby, яке вийшло з Мурманської області Росії. Про це пише Tagesschau.
Судно Ruby завантажили 22 серпня вибухонебезпечною аміачною селітрою, що використовується у виробництві добрив. Однак незабаром після виходу воно сіло на мілину, через що пошкодило корпус і гребний гвинт, а також набрало води. Спочатку судно продовжило свій шлях, але коли воно досягло Норвегії, місцева влада відмовила йому у доступі до порту Тромсе через небезпеку вибуху.
Побоювання зростають у зв’язку з тим, що на борту Ruby знаходиться 20 тис. тонн селітри — значно більше, ніж вибухнуло у порту Бейрута у 2020 році, коли загинуло понад 220 людей.
Наразі Ruby перебуває на півдні Норвегії та прямує до Литви у супроводі буксира. Однак литовська влада вже заявила, що судно не пустять у жоден із литовських портів.
Водночас шведська берегова охорона повідомила, що Ruby не зможе пройти через Ересунн — вузьку протоку, яка веде до Балтійського моря, через його велику осадку. ВМС Норвегії, Швеції та Данії продовжують переговори щодо подальших дій з пошкодженим судном.
Нагадаємо, 4 серпня 2020 року в порту Бейрута вибухнули 2750 тонн аміачної селітри, яка протягом шести років зберігалися на судні без належних заходів безпеки. За інформацією ЗМІ, судно, з якого було вилучено селітру, належало громадянину РФ.
Внаслідок вибуху понад 300 тисяч мешканців Бейрута залишилися без житла, а кількість загиблих перевищила 220 осіб.
Як писав USM, раніше у Мурманську спалахнуло рибальське судно «Принцесса Арктики».