ЄС розслідує реекспорт нафти з РФ через Туреччину під новою маркою

ЄС розслідує реекспорт нафти з РФ через Туреччину під новою маркою


OLAF розпочало розслідування щодо схеми, за якою підсанкційна російська нафта експортується до ЄС через Туреччину після зміни маркування.

Європейське агентство з боротьби з шахрайством (OLAF) відкрило розслідування щодо лазівки, що дозволяє роснафті потрапляти на ринки ЄС після переробки у Туреччині. Про це пише Politico. 

Ця схема стала можливою завдяки правилам, які дозволяють ввозити до ЄС «змішане» паливо, якщо воно не маркується як російське. За оцінками, обхід санкцій через турецькі порти приніс Москві до 3 млрд євро за рік з моменту запровадження обмежень у лютому 2023 року.

Такий обхід санкцій свідчить про зусилля Росії захистити свою торгівлю викопним паливом, яке становить значну частину доходів державного бюджету. 

Цьогоріч ЄС посилив заходи проти російських танкерів із «тіньового флоту» — нафта, яку транспортують судна з невизначеним власником і незрозумілим походженням. У липні понад 40 країн Європи погодилися на посилення боротьби з російським «тіньовим флотом» на саміті Європейської політичної спільноти.

Загалом розслідування Politico та некомерційної організації SourceMaterial виявило щонайменше дев’ять випадків, коли танкери «тіньового флоту» РФ спричиняли розливи нафти у світових водах, що викликає додаткове занепокоєння щодо екологічних ризиків таких операцій.

Як писав USM, нещодавно в G7 пообіцяли посилити контроль за дотримання «цінової стелі» на російську нафту.