ЄС виплатить 100 млн євро державам, які заборонили імпорт збіжжя з України

ЄС виплатить 100 млн євро державам, які заборонили імпорт збіжжя з України


Європейська Комісія затвердила пакет підтримки у 100 млн євро для фермерів п’яти країн, які заборонили імпорт збіжжя з України.

Пакет підтримки отримають фермери Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини, які постраждали від напливу зерна з України, йдеться на сайті Єврокомісії.

ЄС розподілив допомогу між країнами таким чином: 

  • Польща отримає 39,33 млн євро;
  • Румунія — 29,73 млн євро;
  • Угорщина — 15,93 млн євро;
  • Болгарія — 9,77 млн євро;
  • Словаччина — 5,24 млн євро.

Також Єврокомісія погодила виплату 330 млн євро фермерам із Бельгії, Чехії, Данії, Німеччини, Естонії, Ірландії, Греції, Іспанії, Франції, Хорватії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Австрії, Португалії, Словенії, Фінляндії та Швеції.

Національні уряди розподілятимуть допомогу безпосередньо серед фермерів, щоб компенсувати їм економічні збитки через порушення ринку, наслідки високих цін на вхідні ресурси та швидке падіння цін на сільгосппродукцію. В окремих випадках фермерам компенсуватимуть шкоду, спричинену нещодавніми кліматичними явищами, найбільше — на Піренейському півострові та в Італії. 

Платежі за обидва пакети підтримки мають здійснити до 31 грудня. 

Читайте також: Угорщина запропонувала відкрити нові морські шляхи для експорту з України

Фермери п’яти держав-членів ЄС стикаються з проблемами, пов’язаними з логістичними «вузькими місцями» внаслідок різкого збільшення імпорту певної продукції АПК з України. 

Виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту обмеженої кількості товарів з України набули чинності 2 травня, а скасувати їх планують до 15 вересня. Спільна координаційна платформа також працює над покращенням потоку торгівлі між ЄС та Україною через «Шляхи солідарності», зазначили в Єврокомісії.

Нагадаємо, у травні Єврокомісія заборонила імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини. Польща розраховує, що заборону на імпорт продукції українського АПК продовжать після 15 вересня, і що до списку заборонених українських продуктів додадуть нові позиції. 

Зокрема, Варшава виступає проти імпорту, оскільки до Польщі ввозили технічне зерно, яке згодом продавалося як споживче. Також від великого потоку українського зерна страждали польські аграрії.

Раніше USM повідомляв, що Румунія розглядає можливість під час сезону збору врожаю надати місцевим фермерам пріоритетний доступ до порту Констанца, що може обмежити експорт українського зерна. Сезон збору врожаю розпочнеться приблизно в липні, коли, як очікується, росія може вийти з Зернової угоди, і триватиме до жовтня.



Наш Telegram канал