Експорт з портів України сягнув рекорду з моменту вторгнення рф
З українських портів відправили більше сільськогосподарської продукції, ніж будь-коли з моменту вторгнення росії.
У грудні з портів України експортували більше сільгосппродукції, ніж у будь-який період з моменту вторгнення рф, повідомило в соцмережі X Міноборони Британії.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 22 January 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) January 22, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/UrKAtu1Vea #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/St460o0xV0
Зростання обсягів експорту пов’язують з відновленням роботи основних чорноморських портів України та створенням морського коридору.
Як зазначила британська розвідка, показник експорту в грудні перевищив щомісячні обсяги, які відправляла Україна в часи дії Чорноморської зернової ініціативи за посередництва ООН і Туреччини. Тоді російські інспектори у Босфорі максимально саботували український морський експорт.
Також британські військові зазначили, що рекордний експорт забезпечений завдяки діям України в західній частині Чорного моря, де російські кораблі більше не можуть почувати себе у безпеці.
Крім того, впевненість ринку підтримується через зниження страхування за посередництва Британії в межах страхового пакету Unity Facility. І, наостанок, ще один фактор – оголошення про створення Туреччиною, Румунією та Болгарією коаліції для розмінування Чорного моря.
Нагадаємо, вже 515 суден скористались Чорноморським гуманітарним коридором. На них доставили 16,5 млн тонн зерна та інших вантажів.
Раніше USM повідомляв, що Туреччина, Болгарія і Румунія підписали угоду про спільну боротьбу з морськими мінами в Чорному морі. Меморандум передбачає створення цільової групи з протимінної діяльності між трьома союзниками по НАТО для боротьби з дрейфуючими мінами.
Пізніше з’явилася інформація, що Румунія, Болгарія і Туреччина можуть почати розмінування Чорного моря влітку. У кожної зі сторін є своя специфіка введення в дію підписаного 11 січня тристороннього меморандуму.