Експорт роснафти з портів Балтії може скоротитися на 20%

Експорт роснафти з портів Балтії може скоротитися на 20%


Через санкції експорт російської нафти з портів Балтійського моря може скоротитися в грудні на 20%.

Обсяги експорту російської нафти Urals із балтійських портів може скоротитися на 20% після того, як набули чинності західна «стеля цін» та ембарго ЄС на російську сировину.

За словами трейдерів, росія не змогла повністю перенаправити експорт Urals із Європи на інші ринки, зокрема, в Індію та Китай. Також рф було важко знайти достатню кількість суден для перевезення нафти, повідомляє Reuters.

Згідно з розрахунками видання та даними трейдерів, експорт Urals з портів на Балтійському морі може впасти у грудні до 5 млн тонн, порівняно з 6 млн тонн у листопаді. За деякими оцінками, експорт може скоротитися й до 4,7 млн тонн. 

Європейський Союз, країни Великої сімки та Австралія запровадили максимальну ціну на російську нафту в $60/барель, яка набула чинності 5 грудня, на додаток до ембарго ЄС на імпорт російської сировини морем та подібних зобов’язань з боку США, Канади, Японії та Великої Британії. 

Обмеження дозволяє країнам, що не входять до ЄС, імпортувати морську російську нафту, але забороняє судноплавним, страховим і перестраховим компаніям обробляти вантажі російської нафти по всьому світу, якщо вона не продається за ціною нижче $60/барель. 

У грудні сиру нафту сорту Urals продавали з великими знижками, а її домінуючий покупець — Індія — купувала барелі за ціною значно нижчою за граничну ціну.

Вплив санкцій на завантаження Urals з балтійських портів рф посилився дефіцитом незахідного тоннажу, слабкою експортною економікою та помірним попитом на сорт в Азії, особливо в Китаї.