EBA закликає Уряд відновити роботу Миколаївського порту 

EBA закликає Уряд відновити роботу Миколаївського порту 


Європейська Бізнес Асоціація звернулася до українського уряду з вимогою якнайшвидшого відновлення роботи Миколаївського морського порту.

Представники українського бізнесу звернулися до Кабміну з проханням відновити роботу Миколаївського порту, що заблокований з початку повномасштабної війни. Про це повідомили USM в EBA.

За оцінками експертів, залучення цього порту зменшить навантаження на Одеський регіон, підвищить загальні обсяги експорту та послабить тиск на тарифи фрахту. Також в Асоціації просять організувати евакуацію суден, які тривалий час перебувають в акваторії Миколаївського поту без можливості виходу. 

Водночас, аби гарантувати безперебійну роботу портів, бізнес вимагає від держави впровадити додаткові заходи захисту портів та їхньої критичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про потребу у протидроновій обороні, системах оповіщення та фізичному укріпленні об’єктів.

Для відновлення судноплавства в безпечних умовах, Асоціація пропонує розглянути можливість розмінування визначених ділянок акваторії. Особливо це стосується маршрутів, які мають ключове значення для експорту зерна та інших аграрних товарів.

Також представники бізнесу просять дозволити суднам очікувати у внутрішніх портах Одеського регіону (наприклад, у порту «Південний»), а не лише біля входу до каналу Суліна. Це дозволить зменшити навантаження на рейдові зони, уникнути заторів та пришвидшити обіг суден.

Ще однією стратегічною ціллю, на думку бізнесу, має стати відновлення безпеки та поступове повернення Херсонського порту до логістичних ланцюгів. Це потребує не лише інженерного укріплення, а й політичної волі.

ЄБА звертає увагу і на операційні проблеми, зокрема випадки, коли статус українських моряків змінюється у державних базах «Резерв+» та «Оберіг» після заходу суден до портів. Це призводить до зняття екіпажів із рейсів і порушення графіків роботи портів та стивідорних компаній. Бізнес закликає скасувати повторні перевірки для моряків, які вже проходили контроль, щоб уникнути бюрократичних затримок.

Бізнес-спільнота також висловлює зацікавленість у відновленні довоєнного режиму судноплавства, зокрема за старими маршрутами, які були визнані безпечними до початку повномасштабного вторгнення. Це могло б суттєво знизити витрати на фрахт і страхування, що безпосередньо впливає на вартість українського експорту та його конкурентоздатність.

В EBA підкреслили, що вони підтримують уряд України та міжнародних партнерів у питаннях збереження стабільного експорту, але закликає до відкритого діалогу щодо впровадження додаткових рішень у сфері морської логістики. Бізнес готовий до обговорення конкретних пропозицій та спільної розробки рішень для адаптації морської інфраструктури до умов війни.

Нещодавно USM повідомляв, що до України прибуло перше у році судно з вугіллям зі США для Метінвесту.



Наш Telegram канал