Думка: українські порти продовжать роботу навіть попри вихід рф з Зернової угоди

Думка: українські порти продовжать роботу навіть попри вихід рф з Зернової угоди


Судновласники готові заходити в українські порти попри ризики та навіть без угоди про роботу Спільного координаційного центру.

Такою думкою поділився директор BPG Shipping Геннадій Іванов. За словами експерта, отриманий судновласниками «імунітет» за минулий рік дає підстави для оптимізму, що навіть після відмови від СКЦ список суден-кандидатів суттєво не зменшиться.

«Але це за умови, що, як мінімум, страхові компанії будуть готові продовжити страхування військових ризиків (можливо, доповнивши також покриття маршруту Стамбул-Одеса-Стамбул)», — зазначив Іванов.

Іванов також додав, що сьогодні заходять навіть ті судновласники, у кого в українських портах заблоковані судна з початку нападу рф на Україну.

«Ми стикалися з ситуаціями, коли судновласники «по-старому» не готові заходити до Ізраїлю (де за фактом ризики близькі до нуля, включаючи анахронізм із заходами до арабських країн), але при цьому готові йти в Україну, навіть іноді «заплющивши очі» на counter-party risk management», — додав експерт.

Рішенням без СКЦ, за словами Іванова, може бути створення системи військових конвоїв супроводу в Чорному морі. Як приклад експерт привів досвід проходження піратської зони у 2009-2012 роках в Аденській протоці, коли формувалися конвої цивільних суден із супроводом військових кораблів.

Наразі збитки через затримки інспекції дорівнюють 250-650 доларів США за тонну (залежно від партії вантажу, розміру судна). Тому незначне збільшення страхової премії буде незрівнянним з тими сумами, які сьогодні буквально «викидаються на вітер», зазначив Іванов. Він також додав, що є ще один позитивний чинник — низький фрахтовий ринок, що може стимулювати судновласників на ризик.

Фото ілюстративне.



Наш Telegram канал