Докази вибухів на «Північних потоках» вже у правоохоронців
Розслідування пошкоджень на газопроводах «Північних потоків» підтвердило версію підриву.
Уряди Швеції й Данії розслідують чотири витоки з трубопроводів у виключних економічних зонах Швеції та Данії в Балтійському морі з моменту, коли їх помітили вперше на початку минулого тижня, повідомляє Reuters із посиланням на Службу безпеки Швеції.
Європа, яка зіткнулася з енергетичною кризою після вторгнення рф в Україну, розслідує, що спричинило шкоду, оскільки Москва намагається покласти провину на Захід.
Вашингтон заперечує будь-яку причетність до інциденту на газопроводах, оскільки між рф та європейськими країнами триває протистояння щодо поставок газу, які припинилися або були призупинені внаслідок конфлікту в Україні.
Результати розслідування свідчать про детонації, які відбулися на обох «Північних потоках».
«Після завершення огляду місця злочину, Служба безпеки Швеції може зробити висновок, що на Nord Stream 1 і 2 в економічній зоні Швеції сталися вибухи», — йдеться в заяві Служби безпеки Швеції.
Газопроводи отримали значні пошкодження. Також правоохоронці вилучили з місця події «деякі матеріали», які передадуть слідству. За словами шведської Служби безпеки, ці докази «посилили підозри у грубому саботажі».
Тим часом російські «дипломати» обурені тим, що країна-терорист не може приєднатися до розслідування. Прессекретар Кремля Пєсков вже заявив, що без участі Москви «провести об’єктивне розслідування неможливо»
У вівторок, 4 жовтня, Швеція закрила район Балтійського моря навколо витоків газу з «Північних потоків». Берегова охорона Швеції повідомила, що суднам і підводним апаратам заборонено наближатися до двох витоків біля Швеції на 9,3 км (5,8 милі).
Минулого тижня підводні вибухи пошкодили трубопроводи Nord Stream 1 і 2 у чотирьох місцях біля південної Швеції та Данії, і призвели до витоків метану в міжнародних водах Балтійського моря.
Шведи направили до двох витоків підводне рятувальне судно, здатне виконувати місії передового занурення, а також судна берегової охорони.
Поки триває розслідування інциденту, європейські країни вживають заходів для охорони власної морської інфраструктури.
Наприклад, Норвегія посилює заходи безпеки навколо морських газових і нафтових платформ. Литва збільшила кількість охорони на ЗПГ-терміналі в порту Клайпеда.
Своєю чергою, Велика Британія планує придбати судна для захисту підводної інфраструктури. Також держава направила в Північне море фрегат для захисту трубопроводів, якими отримує нафту й газ.