Дизпаливо для АМПУ на 48 млн: в ДП пояснили, чому саме така ціна

Дизпаливо для АМПУ на 48 млн: в ДП пояснили, чому саме така ціна


АМПУ пояснила, чому ціна за постачання дизпалива для її філій дорожча, ніж для інших топ-держпідприємств. 

Ситуацію щодо укладеного договору на постачання дизпалива для філій прокоментували в ДП «Адміністрація морських портів України». 

Так, журналісти видання «Наші гроші» оприлюднили матеріал про нещодавню угоду на 42,28 млн грн з посиланням на Prozorro. У статті йдеться про те, що ціна палива завищена щонайменше на 10% у порівнянні з іншими закупівлями великих замовників у цей період.

Згідно з договором, законтрактовано поставку 770 тонн дизелю до кінця квітня у філії АМПУ.  Для всіх них визначено ціну дизеля 58,64 грн за кілограм. У перерахунку на літри — це 49,26 грн/л.

«Наприклад, держпідприємство «Ізмаїльський морський торговельний порт» 14 лютого замовило дизель в перерахунку на літри по 44,94 грн/л. Так само йдеться про поставку палива наливом на склад замовника, але ціна майже на 5 гривень менша, ніж для Адміністрації Ізмаїльського морського порту в контракті АМПУ», — порівняли журналісти. 

В АМПУ вважать порівняння з АТ «Укрпошта» та ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» недоречним. 

«Адже невраховане найголовніше – умови постачання. Так, згідно з договорами АТ «Укрпошта» та ДП «Ізмаїльський МТП» доставка здійснюється лише в одне місце призначення. Своєю чергою постачання дизпалива для філій АМПУ передбачає дев’ять місць, які розташовані в Одеській та Миколаївський областях», — пояснюють в АМПУ. 

Логістичний ланцюжок постачання складає близько 300 км (Ізмаїл – Миколаїв), при цьому постачання здійснюється окремими партіями.

В АМПУ підкреслюють, що закупівлі також містить особливі умови способу поставки — ««суходіл-судно». 

«Зокрема, передбачено застосування спеціальних бонів, якими захищено акваторію, організація та забезпечення пожежної безпеки при бункеруванні, чергування пожежного фахівця тощо. Зазначені умови передбачені природоохоронним законодавством та особливими постановами по морських портах, які є обов’язковими до виконання. До того ж постачання товару відбувається на режимних територіях, що своєю чергою потребує оформлення належних документів та дозволів», — зазначають в держпідприємстві. 

За їх словами, у проєкті договору врахували: 

  • всі податки та збори;
  • витрати щодо завантаження – розвантаження;
  • страхування кожної окремої партії та транспортні витрати до місця поставки (3 регіони);
  • бункерувальні операції плавзасобів АМПУ та обов’язок застосування бони;
  • організація та забезпечення пожежної безпеки при бункеруванні, яка проводиться коштом постачальника шляхом оплати окремих рахунків за надані послуги та включено до ціни за 1 кг дизельного палива.

«Оскільки ринок пального в Україні нестабільний, ДП «АМПУ» для вчасного та належного забезпечення потреб підприємства, під час процедури закупівлі застосувала законодавчу норму щодо можливості подання учасниками пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі», — йдеться в повідомленні ДП «АМПУ». 

АМПУ підкреслює, що очікувана вартість закупівлі за 1 кг дизельного палива та розрахункова очікувана вартість з урахуванням прийнятного відсотку перевищення ціни (2%) знаходиться в межах ринкових цін на товар.

«Забезпечення підприємства дизельним паливом є основою для сталого та ефективного виконання всіх функцій підприємства, в тому числі якісна організація та супроводження роботи «зернового коридору», — зазначають в АМПУ.