Данія витратить $600 млн на кораблі спостереження для захисту від Росії

Данія витратить близько 4 мільярдів крон ($614 мільйонів) на будівництво і закупівлю 26 військово-морських суден.
Кораблі використовуватимуть для патрулювання, реагування на розливи нафти та спостереження за підводними кабелями, повідомляє Reuters.
Країни, що мають вихід до Балтійського моря, перебувають у стані підвищеної готовності після низки аварій (або диверсій) на електрокабелях, телекомунікаційних лініях і газопроводах після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, включно з диверсією на газопроводах «Північний потік». Росія заперечує свою причетність до цих інцидентів.
Військовий альянс НАТО посилив свою присутність за допомогою фрегатів, авіації та морських дронів. Однією з причин занепокоєння є так званий «тіньовий флот» — судна, які Росія використовує для перевезення нафти, зброї та зерна в обхід санкцій.
«Загрози, з якими ми стикаємося на морі сьогодні, відрізняються і є значно серйознішими, ніж кілька років тому. Зокрема, ми маємо реагувати на загрозливу Росію, у той час, як технологічний розвиток відбувається блискавично швидко», — заявив міністр оборони Данії Трульс Лунд Поульсен.
Міністр розповів, що завдяки домовленості щодо плану розвитку флоту Данія запускає кілька термінових закупівель, які є «першим кроком до надання морській обороні країни здатності протистояти ширшому спектру загроз».
Після понад десятиліття різкого скорочення витрат на оборону, Данія торік виділила 190 мільярдів крон (приблизно $26,6 мільярда) на свою армію на період у 10 років.
Скандинавська країна передусім прагне захистити підводні кабелі та трубопроводи для виробництва та передачі енергії, а також посилити захист від потенційних загроз для морського середовища в данських водах з боку російського «тіньового флоту».
На додаток до 26 суден Данія також придбає дрони та гідроакустичні системи, які зможуть моніторити та виявляти небажану підводну активність.
Уряд заявив, що має намір будувати багато з цих суден у Данії, у тому числі у співпраці з союзниками по НАТО, однак додаткових деталей не надало.
Раніше USM повідомляв, що КНДР будує свій найбільший військовий корабель: технології могла надати Росія.