Ціни на українську агропродукцію знизилися
Протягом останнього тижня ціни на експортні вантажі кукурудзи, пшениці, ріпака та сої продовжили зниження.
За останній тиждень ціни на кукурудзу старого врожаю продовжили зниження. Про це повідомили Spike Brokers.
Так, кукурудза торгувалася на рівні 165-170 доларів — із доставленням до морських портів у червні-липні. Індикації на новий врожай кукурудзи також знизилися до рівня 165 доларів — із доставленням СРТ-порт. Доставлення кукурудзи за умовами CIF до портів Італії сягає близько 210-212 євро.
Водночас зниження цін на пшеницю обумовлене виключно впливом зовнішніх чинників сезонного заниження цін кінцевими покупцями. За останній тиждень ціни на новий врожай пшениці знизилися з боку трейдерів до 10 доларів за тонну. Ліквідація довгих позицій або фіксація прибутків трейдерами перед врожаєм додали тиску на ф’ючерсні ціни та зниження котирувань.
Останні індикації покупців пшениці врожаю 2024 року в портах Великої Одеси:
- DAP Україна (Одеса) 12.5pro ~198-200 доларів;
- DAP Україна (Одеса) 11.5pro ~195-197 доларів;
- DAP Україна (Одеса) фураж ~182-185 доларів.
Ціни на ріпак нестійкі через прийдешню збиральну кампанію в Європі та Україні. Можливість збуту українського ріпаку в напрямку Азії, Європи та внутрішньої переробки в Україні створює конкуренцію за агрокультуру.
Ринок оцінює загальний об’єм проданого ріпаку по форварду на рівні 600-800 тис. тонн із доставленням з липня до січня за всіма напрямками експорту. Натомість внутрішня переробка не може конкурувати з експортними цінами та вимушена очікувати тиску пропозицій з середини липня. Гравці оцінюють об’єм внутрішньої переробки ріпаку на рівні 1 млн. тонн або нижче.
Останні індикації покупців ріпаку врожаю 2024 року в морських та річкових портах:
- DAP Україна (Одеса) ~425-430 доларів;
- FOB Україна (Дунай) ~445-450 доларів;
- CIF Румунія (порт) ~430-435 євро.
Соя продовжує активно торгуватися у напрямку Європи. У напрямку Італії можна знайти збут агропродукції на рівні 440-450 євро.
Останні індикації покупців ГМ-сої у портах Дунаю за умовами DAP приблизно становлять 435-440 доларів, доставлення до портів Туреччини за умовами CIF складає близько 455-460 доларів.
Як раніше писав USM, після двох років повномасштабної війни Україна змогла вирівняти баланс виробництва та експорту зерна.