Болгарія скасовує застарілі правила портових зборів

Уряд Болгарії скасував правила портових зборів, що діяли з 2007 року, аби привести їх у відповідність до чинного законодавства та європейських вимог.
Рада міністрів Болгарії схвалила постанову про скасування тарифу портових зборів, які стягує державне підприємство «Портова інфраструктура», пише видання Nova Varna.
Документ діяв із 2007 року, однак після змін до законодавства втратив актуальність. Ще у 2020 році Болгарія передала повноваження щодо визначення структури та розміру портових зборів від уряду до правління держпідприємства «Портова інфраструктура».
Попри це, стара тарифа продовжувала формально діяти, що створювало адміністративну невідповідність у регулюванні портової галузі.
У болгарському уряді зазначають, що скасування застарілого документа має привести національне регулювання у відповідність до чинного законодавства та європейських вимог щодо прозорості формування портових зборів.
Також очікується, що рішення зменшить зайве адміністративне навантаження та забезпечить чіткішу правову рамку для роботи портової інфраструктури.
Раніше USM повідомляв, що Болгарія інвестує близько €7 млн у розвиток терміналів Варни та Бургаса.
