Без рф: Україна пропонує новий договір щодо Зернової угоди

Без рф: Україна пропонує новий договір щодо Зернової угоди


Президент України поспілкувався з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Мова йшла про необхідність роботи «зернового коридору». 

«Направив офіційні листи Президенту Туреччини Ердогану і Генсеку ООН Гутеррішу з пропозицією продовжити роботу Зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – так, як це найнадійніше. Україна, ООН і Туреччина спільно можуть забезпечити роботу продовольчого коридору та інспектування суден. Африка має право на стабільність. Азія має право на стабільність. Європа має право на стабільність», — наголосив у своєму зверненні Президент України Володимир Зеленський.

За його словами, українське продовольство – це базова безпека для майже 400 мільйонів людей.

Результати Зернової угоди красномовні: майже 33 млн тонн агропродукції експортували до 45 держав світу. 

Читайте також: Агроринок в Україні та світі. Прогнози аналітиків.

«Так, 60% обсягів пішли в країни Африки та Азії, зокрема Алжир, Туніс, Лівія, Єгипет, Кенія, Ефіопія, Сомалі, Судан. Також пішли і в Китай, і в Індію, і в Бангладеш, в Індонезію, Пакистан, Ірак, Ліван, Ємен. Дуже важливо – наш продовольчий експорт дозволяє рятувати життя в таких країнах, як Ємен і Сомалі… різних людей… різної релігії, різного етнічного походження… Але вони всі однаково мають право на життя. І це право світ повинен захищати», — наголосив голова держави. 

Також Зеленський говорив із генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. 

Вони домовилось працювати разом і з відповідальними державами, щоб відновити продовольчу безпеку та постачання агропродукції шляхами у Чорному морі.

Як раніше повідомляв USM, 17 липня представниця МЗС росії Марія Захарова та речник путіна Дмітрій Пєсков заявили, що рф виходить із Зернової угоди. Водночас робота «зернового коридору» без росії можлива. Судноплавство у Чорному морі могли б підтримувати три країни НАТО — Румунія, Туреччина й Болгарія.



Наш Telegram канал