Зеленський: Україна готова відновити поставки зерна до Індонезії
BBC: фейк про яхти Зеленського був спрямований на конгресменів США 

BBC: фейк про яхти Зеленського був спрямований на конгресменів США 


Зеленський: Україна готова відновити поставки зерна до Індонезії

Дезінформація про те, що президент України купив дві яхти на гроші американської допомоги, мала вплив на конгресменів США. 

Розслідування щодо кампанії з дезінформації провели журналісти BBC.

Вперше фейк про те, що люди з оточення Володимира Зеленського придбали дві яхти загальною вартістю 75 млн доларів, з’явився наприкінці листопада. Дезінформацію поширили на YouTube-каналі, який має кілька підписників та одне відео.

Наступного дня фейк опублікував новинний сайт DC Weekly, додавши фото обох яхт — Lucky Me та My Legacy — та документи, які нібито підтверджують продаж плавзасобів. 

Водночас брокери розкішних яхт заявили, що ці звинувачення неправдиві. Документи про продаж виявились підробленими, тоді як Lucky Me і My Legacy були досі виставлені на продаж. 

Український уряд також спростував неправдиву інформацію. Водночас фейкова історія дійшла до американського Конгресу, де розглядають надання додаткової допомоги Україні. Деякі з конгресменів проти подальшої підтримки Києва.

«Той, хто голосує за фінансування України, фінансує найкорумпованішу грошову схему з усіх іноземних воєн в історії нашої країни», — написала на своїй сторінці в Х конгресвумен від республіканців Марджорі Тейлор-Грін, пославшись на чутки про яхти.

Журналісти BBC виявили, що сайт DC Weekly, який нібито розташований у Вашингтоні, має зв’язок із рф. Його заснував колишній морський піхотинець США Джон Марк Дуган, який з 2016 року мешкає в росії. BBC Verify також виявила, що частина сайту DC Weekly розміщена на сервері у москві.



Наш Telegram канал