Австралія засудила рішення Японії розширити китобійний промисел

Австралія засудила рішення Японії розширити китобійний промисел


Уряд Японії додав до списку промислового вилову фінвалів — другого у світі за величиною виду китів, якому загрожує зникнення.

Міністр довкілля та водних ресурсів Австралії Таня Пліберсек засудила рішення Японії включити фінвалів до списку комерційного вилову. Про це пише Gospodarka Morska.

У міністерстві підкреслюють, що Австралія через Міжнародну китобійну комісію домоглася звільнення Південного океану від китобійного промислу та скорочення комерційного китобійного промислу в усьому світі. Посадовці наголосили, що країна «продовжуватиме виступати за захист китів і життєздатності океанів для майбутніх поколінь».

Японія офіційно дозволила полювати на фінвалів 31 липня. Загалом уряд у Токіо надав дозвіл на вилов 59 фінвалів під час комерційного вилову. Він може відбуватися лише у територіальних водах та економічній зоні Японії.

Для участі у першому полюванні готується нове японське китобійне судно Kangei Maru вартістю 47 млн доларів. Судно досить велике, аби буксирувати тіло кита довжиною до 25 метрів.

Міжнародна китобійна комісія запровадила глобальний мораторій на весь комерційний китобійний промисел ще у 1986 році. Японія вийшла з комісії у 2019 році та не дотримується жодних правил щодо полювання на морських ссавців. 

При цьому інтерес до споживання китового м’яса в Японії впав за останні десятиліття. На піку, в 1962 році, на території острівної країни спожили 230 тис. тонн китового м’яса. Протягом останніх років цей показник знизився до 2 тис. тонн. М’ясо китів, яке вважається делікатесом, їсть переважно найстарше покоління японців і туристи.

Довідка: фінвал, або смугач оселедцевий, є другою за довжиною твариною у світі після синього кита. Ссавці можуть досягати 27 м у довжину і набирати до 90 тонн маси тіла. Живуть до 90 років. Міжнародного союзу охорони природи вніс кита до Червоного списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Раніше USM писав, що Всесвітня рада судноплавства боротиметься з незаконним перевезенням диких тварин морем.