Атаки на порти Великої Одеси та Дунаю погіршили експортні можливості України, — ВАР

Російські атаки по портовій інфраструктурі Великої Одеси та Дунаю суттєво погіршили експортні можливості України.
Також атаки на порти вже мають відчутні наслідки для аграрного сектору, заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Він уточнив, що через посилення атак у грудні-січні показники експорту агропродукції різко погіршилися.
«Фактично ми відстаємо від минулорічних обсягів на 47%. Наразі експортовано близько 16 млн тонн, тоді як торік за цей період було на 6 млн тонн більше», — зазначив він.
Виробничі показники агросектору залишаються потужними, але аграрії втрачають доходність.
«У 2025 маркетинговому році в Україні зібрано понад 58 млн тонн зернових та близько 17,7 млн тонн олійних культур. Це хороший результат, але без стабільного експорту ці обсяги перетворюються на додаткові витрати для аграріїв на зберігання. Україна не вийшла на заплановані показники експорту, що означає втрату валютної виручки та доходів господарств», — зауважив Марчук.
Він додав, що такі умови негативно впливають на своєчасне фінансування товаровиробників під підготовку до нової посівної кампанії.
«Через ускладнення логістики, додаткові витрати на страхування та падіння доходів багато господарств відчувають дефіцит обігових коштів. Зменшується кінцева ціна, яку отримує виробник, і це напряму впливає на його готовність до весняної кампанії. Собівартість посівної 2026 року може зрости приблизно на 15% порівняно з попереднім роком», — підкреслив заступник голови ВАР.
Раніше USM повідомляв, що 15 січня росіяни атакували порт Чорноморськ: постраждав член екіпажу судна.
