Дайвери оглядають затонулий корабель
Археологи хочуть врятувати 2500-річний затонулий корабель 

Археологи хочуть врятувати 2500-річний затонулий корабель 


Дайвери оглядають затонулий корабель

Фото: Дайвери оглядають затонулий Mazarron II, 20 червня 2023 р.

Затонулий корабель віком 2500 років хочуть врятувати іспанські археологи. Судно можуть остаточно знищити шторми.

Група іспанських археологів склала детальні схеми катастрофи фінікійського корабля 2500-річної давності. Вони хочуть визначити, як найкраще дістати його з моря, перш ніж шторм знищить його назавжди, повідомляє Reuters

Восьмиметровий Mazarron II названий на честь муніципалітету в південно-східному іспанському регіоні Мурсія, біля узбережжя якого його знайшли. Судно є унікальним витвором стародавньої техніки суднобудування.

Дев’ять техніків з Університету Валенсії здійснили 560 годин підводного плавання протягом понад двох тижнів у червні. Вони зафіксували усі пошкодження на кораблі, який знаходиться на відстані 60 м від Плайя-де-ла-Ісла Мазаррона.

Пізніше цьогоріч експерти рекомендуватимуть, як захистити та дістати уламки, можливо, вже наступного літа.

За словами археолога Карлоса де Хуана з Інституту морської археології Університету Валенсії, який координував проєкт, затонулий корабель можна витягти по частинах, після чого знову зібрати.

«Більш розумно врятувати затонулий корабель, реконструювати його та виставити в музеї, щоб люди могли ним насолоджуватися, а не хвилюватися кожного разу, коли настає сильний шторм», — прокоментував археолог.

Фінікійці з прибережних районів сучасного Лівану та Сирії заснували колонії та торгові пункти по всьому Середземномор’ю у 1500-300 рр. до н.е.

Історики вважають, що Mazarron II, ймовірно, виготовили близько 580 року до н.е. для транспортування металів, таких як свинець, з Піренейського півострова.

Після того, як корабель затонув, він залишався похованим в осадових відкладеннях понад два тисячоліття. Пізніше зміни в морських течіях через будівництва на березі відкрили його сучасним фахівцям майже 30 років тому.

Нагадаємо, у національному заповіднику «Хортиця», на місці обмілілого Каховського водосховища, виявили човен, якому може бути 500 років.

Човен виготовили з цільного стовбура дуба. Довжина артефакта сягає 67 метрів, ширина — 8 метрів (з урахуванням деформації). Висота борту судна становить 5 метрів. Човен одразу перемістили до реставраційного ангара.

Раніше USM повідомляв, що серед затонулих суден та кораблів в океані понад 8500 класифікують як такі, що загрожують розливом нафти.

Водночас фінансові витрати на ліквідацію забруднення від затонулих кораблів є надзвичайно високими. У середньому роботи оцінюють від $2300 до $17 тис. за тонну.



Стрічка новин
Наш Telegram канал