Арештовану руду російського олігарха Усманова продадуть на аукціоні

Арештовану руду російського олігарха Усманова продадуть на аукціоні


Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) готує до продажу арештовану залізну руду російського олігарха. 

Працівники АРМА провели огляд та готують до реалізації арештовану залізну руду, що знаходиться в порту «Південний», повідомили в пресслужбі агентства.

Зокрема, фахівці АРМА оглянули на складах залізорудні брикети виробництва Лебединського гірничо-збагачувального комбінату, який належить російському олігарху Алішеру Усманову. До арешту майно доставили до порту із застосування митного режиму «транзит» для накопичення суднової партії, для подальшого транспортування до Китаю.

Також спеціалісти агентства здійснили огляд переданих для реалізації залізорудних котунів виробництва Михайлівського ГЗК, які також розмістили в зоні митного контролю ДП «ІЗМ МТП». На основі зібраних матеріалів встановили, що майно надійшло до терміналу ТОВ «ТІС-ВУГІЛЛЯ» залізницею для перевантаження на морський транспорт за договором з компанією «Metalloinvest Trading AG». Морський термінал ТОВ «ТІС-ВУГІЛЛЯ» розташований в морському порту «Південний», в пункті контролю «Визирка», а частина залізорудних котунів знаходиться на відповідальному зберіганні ДП «ІЗМ МТП».

Активи зберігаються на різних складах та майданчиках, і наразі є нерозмитненими.

За результатами огляду майна, АРМА зібрало необхідну інформацію, яку використають при оцінці активів. Зараз агентство здійснює заходи щодо передачі вказаного майна на реалізацію торговому майданчику, визначеному в порядку конкурсного відбору.

Нагадаємо, в лютому в управління АРМА передали раніше арештовані в декількох морських портах України 166 тисяч тонн залізної руди орієнтовною вартістю ₴1,8 мільярда.

За даними слідства, упродовж 2021-2022 років юридична особа-нерезидент, зареєстрована в країні ЄС, разом з компаніями рф, афілійованими з російським олігархом Усмановим, задекларувала переміщення територією України до країн Азії в митному режимі «транзит» залізну руду на загальну суму понад ₴1,3 млрд.

З метою ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів, які сплачуються в ході імпорту товарів на територію України, службові особи компанії використовували механізм так званого «перерваного транзиту». 

Насправді ж вони не мали на меті вивезення руди за межі України. Фактично службові особи компанії відвантажували товар суб’єктам господарювання – резидентам України, не сплачуючи при цьому митні платежі. Таким чином, державі завдали понад 118 млн грн збитків.