Активісти Greenpeace протестують проти видобутку газу в Чорному морі

Активісти Greenpeace протестують проти видобутку газу в Чорному морі


Greenpeace протестують проти найбільшого проєкту з видобутку природного газу в румунській частині Чорного моря.

Протестувальники зібралися біля штаб-квартири енергетичної компанії OMV Petrom у Бухаресті, Румунія. Про це пише Offshore Energy.

Представники Greenpeace закликають переходити на відновлювані джерела енергії та покращувати енергоефективність, а не бурити свердловини та спалювати більше газу.

За даними Greenpeace, газовий проєкт Neptun Deep може спричинити викиди понад 200 млн тонн парникових газів протягом 20 років, що загрожує «зеленій стратегії» ЄС. Також екологічна організація вважає, що буріння у Чорному морі може спричинити шкоду місцевій фауні.

«Нові проєкти з викопного газу несумісні з обмеженням глобального потепління до 1,5°C. Останнє, що потрібно світові, — це нові бурові роботи з викопного газу — ні в Румунії, ні деінде. Викопний газ є руйнівним викопним паливом, як нафта та вугілля. Заради безпечного та здорового майбутнього для всіх, нові проєкти з викопного газу в ЄС потрібно негайно зупинити», — прокоментувала активістка Greenpeace Ліза Ґолднер.

Довідка: Neptune Deep — це глибоководний газовий проєкт вартістю 4,4 млрд доларів. Він є першим глибоководним проєктом у Румунії та найбільшим проєктом природного газу в західній частині Чорного моря. 

Раніше USM писав, що Туреччина незаконно видобувала нафту в Середземному морі.

Читайте також: Біля берегів Одеси вибухнула міна