Ф’ючерси на пшеницю зросли через можливий зрив Стамбульських угод

Ф’ючерси на пшеницю зросли через можливий зрив Стамбульських угод


Ф’ючерси на пшеницю виросли після повідомлення про те, що росія готова вийти із зернової угоди.

Пшениця з поставкою в грудні (станом на 13 жовтня) виросла на 1% до $8,97 за бушель на Чиказькій торговій біржі. Як пише The Wall Street Journal, це сталось у відповідь на повідомлення про те, що росія не відновить угоду про експорт зерна з Чорного моря до тих пір, допоки її «вимоги» не розгляне ООН.  

Водночас кукурудза з поставкою в грудні подорожчала на 0,7% до $6,98 за бушель. Соєві боби з поставкою в листопаді подешевшали на 0,1% до $13,96 за бушель. 

«Зернотрейдери з обережністю ставляться до перспектив відновлення угоди через побоювання, що росія може використати угоду як зброю, щоб дозволити відвантаження зерна, подібно до того, як вона перекрила потік природного газу через трубопровід «Північний потік‎‎», — пише WSJ.

Як писав USM раніше, перелік претензій, які росія висловила ООН, наразі невідомий. Проте очевидно, що рф намагається будь-яким чином саботувати продовження угоди — зокрема, вигадує санкції, котрих не існує. 

Так, наприклад, російський експорт зерна чи добрив жодним чином не потерпає від західних санкцій, бо не підпадає під них. Працюють лише самосанкції: компанії добровільно відмовляються співпрацювати з країною-терористом, через що росія могла б потенційно відчути зменшення обсягів експорту зерна. 

Проте рф має схему «компенсації»: вона доволі ефективно викрадає зерно з окупованих територій України та заробляє на цьому сотні мільйонів доларів. Тож «претензії» до роботи зернового коридору є черговим актом безпідставного шантажу і спробою «загнати» Україну та її союзників в економічну кризу.

Також USM повідомляв раніше, що у черзі на проведення інспекції біля берегів Туреччини стоять вже понад 150 суден; але ООН не вбачає у затримках вини рф.