Дунайська Комісія може визнати євростандартом документи річкового флоту України
Українська делегація на засіданні робочої групи Дунайської Комісії наполягає на визнанні євростандарту документів, виданих Регістром судноплавства України суднам внутрішнього плавання.
Цьогоріч українська делегація знов бере участь у засіданні робочої групи Дунайської Комісії (ДК) з технічних питань. Основна дискусійна тема — визнання країнами-членами ДК дії суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання країнами-членами ДК, які не є державами Європейського Союзу.
«Сьогодні в межах Євросоюзу та повноважень Дунайської комісії, повноправним членом якої є Україна, триває дискусія щодо приєднання нашої країни до імплементації Європейського стандарту, який встановлює технічні вимоги до суден внутрішнього плавання (ES-TRIN) у дунайському судноплавстві. Так, з одного боку Україна є повноправним членом ДК, з іншого – поки що не є членом Євросоюзу», — зазначив директор ДП «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» Олександр Ріффа, якій у цьому році є у складі української делегації.
Обговорення ситуації навколо цього питання триває вже кілька років. Цього разу у Будапешті українська делегація сподівається на визначену позицію саме Дунайської комісії, мета створення якої – захист інтересів країн Дунайського басейну.
«Україна схвалює зусилля країн-членів Дунайської комісії щодо пошуку компромісного вирішення важливого для нашої країни питання – визнання відповідності до євростандартів суднових документів, виданих на судна внутрішнього плавання, національним класифікаційним товариством – Регістр судноплавства України», — додав Ріффа.
За його словами, Україна не просить особливих преференцій чи особливого підходу щодо застосування технічних вимог, викладених у Директиві (ЄС)2016/1629, до суден внутрішнього плавання під прапором України.
«Регістр як підприємство, основні види діяльності якого пов’язані з забезпеченням безпеки судноплавства, постійно удосконалює власну нормативно-технічну базу та співпрацює з міжнародними та європейськими профільними структурами. Більш того, ми вже синхронізували власні Правила та вітчизняні норми у сфері судноплавства з відповідними нормами ЄС», — зазначив Олександр Ріффа.
Також голова національного класифікаційного товариства звернувся до членів Дунайської комісії з пропозицією: якщо є будь-які сумніви щодо відповідності до вимог євростандартів Правил Регістра судноплавства України, підприємство готове до будь-яких аудитів з боку країн-членів ДК.