ООН прагне продовжити дію «зернової угоди» на рік
Генсек ООН Антоніу Гутерреш та його команда працюють над продовженням Стамбульських угод — тепер на рік вперед.
В ООН розглядають можливість продовження та розширення «зернового коридору». Про це стало відомо під час засідання Генеральної асамблеї ООН, яке відбулося 10 жовтня, повідомляє Мінагрополітики України.
Президент асамблеї ООН Чаба Кьорьоші високо оцінив роботу «зернової угоди», за допомогою якої Україна експортувала вже 7 млн тонн агропродукції. Під час свої промови він заявив: «Ми діятимемо разом для повного здійснення життєво важливих поставок продовольства з українських портів».
Наразі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і його команда працюють над продовженням «зернової ініціативи». Йдеться про річний термін дії угод.
«Генеральний секретар і його команда ведуть інтенсивні перемовини з цих питань. Пан Гутерреш і команда наполегливо працюють над розширеною Чорноморською зерновою ініціативою», — заявив речник ООН Стефан Дюжаррік.
Питання продовження Зернового коридору порушує і Європейська Бізнес Асоціація. Вона звернулася до ООН та Туреччини з закликом продовжити термін дії «зернової угоди» та включити до переліку портів Миколаївський портовий вузол.
За словами речника ООН, 16 жовтня заступник генсека ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс та генсек Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребека Грінспен здійснять візит до Москви для переговорів щодо зернової угоди. Основною метою переговорів стане розширення постачання зерна «зерновим коридором».
Чому йдеться саме про річну угоду – наразі незрозуміло. Українські захисники за підтримки міжнародних партнерів максимально прискорюють перемогу України у загарбницькій війні рф, та докладають нелюдських зусиль, аби витурити росіян з нашої території та убезпечити судноплавство у Чорноморському регіоні. Водночас, ООН каже про річну угоду, котру доведеться узгоджувати з країною-терористом, тим самим легітимізувати її вплив на морські перевезення на майбутні 12 місяців. З іншого боку, для України такий термін може стати гарантією стабільних поставок збіжжя за кордон за будь-яких умов в Україні та світі.
Тож чекаємо на позицію держорганів України та більш детальні пояснення щодо підґрунтя терміну нових угод.