Акції Maersk впали на 38%, а прибутки — зросли майже до $30 млрд
Компанія AP Moller-Maersk A/S переживає найприбутковіший рік за свою 118-річну історію. Водночас це найгірший рік за десятиліття – якщо оцінювати показники акцій.
Чистий прибуток судноплавної філії Maersk підскочив майже до $30 млрд. Акції впали на 38% — після трьохрічного зростання, повідомляє Bloomberg.
Інвестори очікують зниження майбутніх доходів Maersk. При цьому, наразі чистий прибуток транспортного гіганта дорівнює приблизно 9% усього ВВП Данії, де розташована штаб-квартира компанії.
Прибутки Maersk різко зросли через те, що дефіцит транспортних потужностей, посилений вузькими місцями в ланцюзі поставок і блокуванням через COVID-19, спричинив різке зростання фрахтових ставок. З жовтня 2019 року ставки зросли більш ніж у сім разів, і досягли свого піку в січні поточного року, згідно з індексом Shanghai Shipping Exchange Container Index. Потім ставки впали приблизно на 60% через відкриття портів і зменшення заторів.
Як наслідок, прибутки компанії знаходяться на «американських гірках». Відповідно до останнього опитування Bloomberg, яке охоплює 13 аналітиків, чистий прибуток Maersk зросте майже вдвічі, порівняно з і без того високим рівнем 2021, року — до рекордних $29,3 млрд цього року.
Наступний рік виглядає зовсім інакше: аналітики прогнозують, що чистий прибуток Maersk впаде більш ніж на 70% — до $7,97 млрд.
Щодо акцій Maersk, то в основі суперечки про їхню оцінку лежить питання про те, наскільки стабільними є прибутки компанії та які її заброньовані контракти — близько 70% довгострокового бізнесу — дійсно варті подальшого розвитку (оскільки спотові ставки падають).
Акції Maersk переживають найгірший рік з часів фінансової кризи 2008 року. Наразі акції впали на 38% — це майже вдвічі перевищує середній показник фондового індексу європейських акцій Stoxx Europe 600.
Прогноз для судноплавства залежатиме від можливої рецесії, під час якої вищі споживчі ціни призведуть до зниження світового попиту на товари, які Maersk перевозить на своїх суднах. Разом зі зменшенням заторів на лініях постачання в усьому світі, пропускна здатність також зростатиме, а це означає, що більше суден конкуруватимуть за меншу кількість товарів.