Замість портів: в Україні вдвічі більше вагонів-зерновозів, ніж в ЄС
Україна робить ставку на залізничний експорт зерна. Розглядають можливість нових залізничних маршрутів до польських та німецьких морських портів.
Для того, щоб експорт українського зерна залізницею став основним, необхідна достатня кількість рухомого складу в європейських країнах. Це питання обговорювали під час зустрічі міністрів сільського господарства країн членів ЄС, Молдови, Грузії та України, повідомляє урядовий портал нашої держави.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський перелічив необхідні ініціативи, які потрібні для реалізації цього плану.
Перш за все, на кордоні з країнами ЄС потрібні термінальні комплекси із зерновими конвеєрами, за допомогою яких безперебійно транспортуватимуть українське збіжжя. Необхідність такої інфраструктури зумовлена різницею українських та європейських колій. Кожен такий термінал зможе забезпечити експорт до 2 млн тонн зерна у рік.
«Суттєвою проблемою є недостатня кількість залізничного рухомого складу у країнах ЄС, яким можна перевозити зерно, а також відповідних вантажних автомобілів. В Україні курсує 22 400 вагонів-зерновозів, а у всіх країнах ЄС – орієнтовно 12 тисяч. Збільшення кількості таких вагонів на 3640 одиниць та вантажівок на 6 тис. одиниць дозволить додатково перевозити до 10 млн тонн зернових у рік», – зазначив Микола Сольський.
Окрім цього, необхідно виділити залізничні маршрути для курсування українських вагонів-зерновозів із зміненими візками під стандарт європейських колій до польського порту Гданськ та німецьких портів Росток та Гамбург.
Наразі український міністр звернувся до європейських колег із проханням посприяти в реалізації впровадження нових експортних шляхів.