РФ за місяць атакувала 28 цивільних суден у портах Великої Одеси

РФ за місяць атакувала 28 цивільних суден у портах Великої Одеси


Унаслідок ударів РФ по портах Великої Одеси загинула 21 людина, ще 34 дістали поранення. 

Російські війська з 20 червня по 20 липня атакували 28 цивільних торговельних суден у портах Великої Одеси, повідомила речниця Одеської обласної прокуратури Інна Верба в коментарі Радіо Свобода.

За її словами, серед атакованих суден два були українськими, ще 26 — іноземними. Для ударів російські війська переважно використовували ударні безпілотники, однак останніми днями почастішало застосування ракет.

Наймасштабніший за кількістю жертв удар стався 19 липня. Росія атакувала ракетою суховантаж Golden Leo під прапором Гвінеї-Бісау, який виходив з порту Одеси з вантажем кукурудзи. Ракета влучила у надбудову судна, після чого на борту спалахнула пожежа.

На борту перебували 17 членів екіпажу — громадяни Сирії та Індії, а також український лоцман. Унаслідок атаки загинули 10 людей — дев’ять членів екіпажу та лоцман. Моряків, які вижили, евакуювали до Одеси.

Раніше Maersk тимчасово призупинив свій сервіс через порт Чорноморська.



Наш Telegram канал