Флотилія допомоги Газі втратила зв’язок із 23 суднами в Середземному морі

Флотилія допомоги Газі втратила зв’язок із 23 суднами в Середземному морі


Флотилія допомоги Газі (Gaza aid flotilla) заявила, що втратила зв’язок із 23 суднами, а Ізраїль нібито перехопив 10 з них.

Про це повідомляє Reuters.

Організатори флотилії гуманітарних суден, що прямували до Гази, заявили 18 травня, що ізраїльські сили перехопили 10 їхніх човнів, а зв’язок було втрачено із загалом 23 суднами у східному Середземномор’ї.

Раніше того ж дня Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило в соцмережі X, що «не допустить жодного порушення законної морської блокади Гази».

Минулого тижня судна Глобальної флотилії Сумуд вже втретє вирушили в рейс із південної Туреччини після того, як попередні рази були перехоплені Ізраїлем у міжнародних водах.

«Військові судна зараз перехоплюють наш флот, і (ізраїльські) сили сідають на перший з наших човнів серед білого дня, — спочатку заявила Глобальна флотилія Сумуд в етері в соцмережі X. — Ми вимагаємо безпечного проходу для нашої законної, ненасильницької гуманітарної місії».

Група заявила, що було перехоплено 10 човнів, а зв’язок з 23 з 54 суден флотилії втрачено. За її даними, серед «екіпажу» флотилії — 426 осіб з 39 країн.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю також закликало «всіх учасників цієї провокації змінити курс і негайно повернутися».

Попередня флотилія вирушила з Іспанії 12 квітня. Але ізраїльські сили перехопили судна цієї групи, доставивши понад 100 пропалестинських активістів на Крит і затримавши двох інших в Ізраїлі.

У жовтні минулого року ізраїльські військові зупинили іншу флотилію, зібрану тією ж організацією, заарештувавши шведську активістку Грету Тунберг та понад 450 учасників.



Стрічка новин
Наш Telegram канал