Ізраїль розглядає 50% мито на фуражну пшеницю з країн Чорного моря

Ізраїль розглядає 50% мито на фуражну пшеницю з країн Чорного моря


Водночас американська агропродукція отримає безмитний доступ і державні субсидії на імпорт пшениці зі США.

У межах нової торговельної угоди зі США Ізраїль опрацьовує запровадження 50% імпортного мита на фуражну пшеницю з Чорноморського регіону (насамперед з РФ та України), пише ASAP Agri.

За даними аналітиків, найбільший ризик такий крок становить для Росії, яка нині забезпечує близько 95% імпорту фуражної пшениці Ізраїлем. 

Вплив на Україну оцінюють як мінімальний через її обмежену присутність на ізраїльському ринку в поточному сезоні. Водночас кукурудза та ячмінь, імовірно, не потраплять під обмеження.

В угоді зі США передбачено безмитний доступ для американської агропродукції та субсидування імпорту пшениці зі США, що може перерозподілити потоки на користь американського походження. 

Хоча остаточне рішення наразі не ухвалене, орієнтовний старт можливих змін — 1 квітня.

Як напередодні повідомляв USM, у січні Україна експортувала 5 млн тонн продукції АПК.



Стрічка новин
Наш Telegram канал