Погрози РФ посилити атаки по українських портах підняли ціни на зерно на Чиказькій біржі

Чергові погрози Росії посилити удари по українських портах призвели до зростання цін на зерно на світових біржах, зокрема у Чикаго.
Після заяв президента РФ ф’ючерси на пшеницю на Chicago Board of Trade (CBOT) та Euronext зросли на 8–14 доларів за тонну. Про це повідомив брокер Володимир Левковський, пише Latifundist.
За його словами, трейдери активно фіксують угоди, а брокери радять аграріям не затягувати з продажами.
«Після атаки на російський танкер у Чорному морі ризики ескалації лише зросли. Росія може спробувати створити гірші умови в українських портах, щоб зупинити експорт зерна та олії», — зазначив Левковський.
Він наголосив, що аграріям слід управляти ризиками й забезпечувати ліквідність, адже навіть короткострокова дестабілізація логістики може вплинути на ціни.
Керівник HarvEast Дмитро Скорняков також раніше заявляв, що компанія прискорює продаж зерна, побоюючись нових атак РФ на залізничну та портову інфраструктуру, які можуть підвищити вартість логістики.
Водночас аналітики нагадують, що Росія не припиняла атак на українські порти. За даними Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, лише у січні–вересні 2025 року зафіксовано щонайменше 107 атак — у середньому раз на три дні.
Серед них:
- 33 ракетні удари,
- 74 атаки дронами Shahed,
- 2 атаки морськими катерами.
Попри ризики, експорт агропродукції залишається ключовим. За даними «АгроДайджесту», у листопаді зернова група забезпечила 60% аграрного експорту України, з них кукурудза — 61,3%, пшениця — 35,8%. Загальна вартість експорту зерна сягнула $639 млн, що на 11,5% більше, ніж у жовтні.
Також напередодні USM інформував, що після загадкових вибухів на танкерах, пов’язаних з торгівлею російською нафтою, в портах РФ перевірятимуть іноземні судна.
