Україна експортувала «Шляхами солідарності» понад 190 млн тонн вантажів 

Україна експортувала «Шляхами солідарності» понад 190 млн тонн вантажів 


За останні три роки «Шляхами солідарності» Україна експортувала понад 190 млн тонн вантажів, а імпортувала — понад 86 млн тонн.

Про це повідомили в Мінрозвитку.

6 листопада в Ужгороді відбувся Діалог високого рівня між Україною та ЄС щодо ключових питань співпраці у сфері транспорту та інфраструктури. Українську делегацію очолив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Європейський Союз представляла Магда Копчинська, генеральна директорка Директорату з питань мобільності та транспорту.

Засідання було зосереджено на ключових результатах співпраці у сфері транспорту, презентації основних пріоритетів для подальшого розвитку сполучення між Україною та Євросоюзом та євроінтеграційних пріоритетах.

Під час зустрічі сторони обговорили результати функціонування ініціативи «Шляхи  солідарності» з підтримки українського експорту та необхідного імпорту. Зокрема, за останні три роки «Шляхами солідарності» Україна експортувала понад 190 млн тонн вантажів, імпортувала — понад 86 мільйонів тонн товарів: від гуманітарної допомоги та будівельних матеріалів, необхідних для відновлення України. Обсяг торгівлі у рамках ініціативи оцінюється в понад 230 млрд євро. 

Важливою темою засідання стало продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС до березня 2027 року. Заступник міністра Сергій Деркач зазначив, що Мінрозвитку вже працює над ключовими актами для наближення стандартів у сфері перевезень. Дорожня карта цих змін була погоджена з Європейською Комісією. 

Під час розгляду питання щодо функціонування морського транспорту було наголошено на необхідності забезпечити безпеку морських перевезень та функціонування «морського коридору». Заступник міністра Андрій Кашуба також підкреслив необхідність залучення фінансування для відбудови зруйнованої інфраструктури, закупівлі обладнання та навчання фахівців.

Раніше USM повідомляв, що морським коридором уже пройшли майже 155 млн тонн вантажів.



Стрічка новин
Наш Telegram канал