Україна ввела санкції проти капітанів тіньового флоту РФ

Президент України Володимир Зеленський увів у дію санкції Ради нацбезпеки та оборони стосовно капітанів та компаній тіньового флоту Росії.
Відповідний указ був опублікований на сайті президента 3 серпня.
Як зазначив Зеленський, підготовлені три санкційні пакети, і перший пакет уже сьогодні застосований.
«Санкції проти капітанів російського тіньового флоту, і будемо синхронізувати все це — всі ці пакети — з нашими партнерами так, щоб тиск працював у більшості юрисдикцій», — розповів президент у вечірньому зверненні.
Також президент погодив на наступний тиждень введення українських санкцій, аби синхронізувати їх з обмеженнями, які вже запровадили партнери.
У першому додатку до санкцій перебувають 94 капітани тіньового флоту РФ. переважна більшість, 85 осіб, – росіяни, але також є чотири китайці, два грузини та по одному громадянину Ірану, Пакистану, М’янми, Бангладеш та Індії.
«Зафіксовані факти завантажень цими суднами під керівництвом зазначених капітанів нафти в портах рф наприкінці 2024 – на початку 2025 і вивантаження в портах Туреччини, Індії, Китаю та інших. Наші розвідки зібрали всю інформацію про них», — зазначив натомість уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Санкції щодо капітанів та компаній запроваджені на 10 років.
Раніше USM повідомляв, що Зеленський підписав закон про санкції щодо суден «тіньового флоту» Росії.