У 2025 році кількість випадків залишення моряків зросла на 30% — ITF

У 2025 році кількість випадків залишення моряків зросла на 30% — ITF


Понад 2,2 тисячі моряків залишилися без зарплати, їжі та медичної допомоги. Найбільше порушень зафіксовано в арабських країнах та Туреччині.

Міжнародна федерація транспортників (ITF) повідомила про різке зростання кількості покинутих екіпажів у світі. 

Станом на 2025 рік зафіксовано 222 випадки залишення суден, що зачепили 2 286 моряків. Невиплачена заробітна плата перевищує $13,1 млн, що на 30% більше, ніж за аналогічний період 2024 року, коли було зафіксовано 172 випадки.

Найбільше таких інцидентів у 2025 році припадає на арабські країни — 37%, ще 34% — на Європу, здебільшого Туреччину, яка досі не ратифікувала Конвенцію про працю в морському судноплавстві (MLC 2006). ITF закликає уряди країн Перської затоки та європейських держав жорсткіше притягати судновласників до відповідальності.

«Кожен випадок залишення судна — це свідоме порушення прав людини. Система зловживань, яку ми бачимо сьогодні, не може залишатися безкарною», — наголосив координатор інспекторату ITF Стів Троусдейл.

За даними ITF, майже 75% покинутих суден у 2025 році ходять під «зручними прапорами» — юрисдикціями, які надають судновласникам анонімність та відсутність контролю. Найчастіше це Сент-Кітс і Невіс (26 випадків), Танзанія (26) та Коморські острови (18).

Троусдейл зазначив, що «зручні прапори» фактично паразитують на морській індустрії, дозволяючи недобросовісним власникам уникати відповідальності та залишати моряків напризволяще.

ITF закликає держави прапора, країни портів та Міжнародну морську організацію (IMO) посилити контроль за судновласниками та впровадити жорсткіші механізми захисту прав моряків.

Недостатній нагляд, відсутність належного страхування та відмова власників суден нести відповідальність за екіпаж створюють умови, коли моряків «викидають», щойно компанії стикаються з фінансовими проблемами.

«Якщо ми дозволимо цій експлуатації тривати, світова торгівля ризикує втратити робочу силу, яка є її основою», — підкреслив Троусдейл.

Нагадаємо, до цього ITF закликала визнати Ормузьку протоку та ізраїльські порти зонами воєнних дій.



Стрічка новин
Наш Telegram канал