АМПУ залучає понад $100 млн для реалізації найважливіших проєктів: деталі

АМПУ залучає понад $100 млн для реалізації найважливіших проєктів: деталі


Адміністрація морських портів України залучає понад 100 мільйонів доларів власних коштів для реалізації найважливіших проєктів.

Про це заявив голова АМПУ Олександр Семирга в ході круглого столу, присвяченого розвитку транспортної інфраструктури.

Участь у дискусії взяли представники European Investment Bank, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), IFC — International Finance Corporation та інші партнери України.

Під час заходу Олександр Семирга презентував бачення подальшого розвитку портової галузі в умовах війни.

«Ми активно рухаємося вперед — попри постійні загрози і обстріли. Наш головний пріоритет зараз — думати, як у цих складних умовах забезпечити розвиток галузі і вже сьогодні готуватися до конкурентної боротьби з європейськими портами у мирний час», — зауважив він.

Голова АМПУ розповів, що основні зусилля держпідприємства зосереджені на критичних напрямах: інфраструктура, цифровізація, міжнародна підтримка, фінансування та оновлення технічного флоту.

«Ми залучаємо понад 100 мільйонів доларів власних коштів для реалізації найважливіших проєктів — ремонт причалів, залізничної інфраструктури в портах, доріг, будівель та інших об’єктів, пошкоджених або зруйнованих. Але ми інвестуємо не лише в бетон і метал. Ми вкладаємо в технології», — акцентував Семирга.

За його словами, Україна активно впроваджує нові технологічні рішення у портах: «АМПУ зосереджена на залученні сучасних технологій, ми розвиваємо власні цифрові сервіси, активно вчимося у міжнародних партнерів як ефективно використовувати дрони для різних типів робіт. Це дозволяє економити час і гроші. Чому? Як приклад: більше 60% нашого флоту побудовані ще в часи СРСР, витрати на їх утримання значні, а комплектуючі та запасні частини до них виробляються в Росії. Тому ми дуже обмежені в можливостях їх ремонтувати. Відтак частина програми оновлення — це створення центру дронових технологій, а також закупівля сучасного флоту, суден, лоцманських катерів та іншого обладнання для всіх українських портів».

Раніше USM повідомляв, що українським морським коридором транспортували понад 130 млн тонн вантажів.



Стрічка новин
Наш Telegram канал