ЄС готується знизити граничну ціну на російську нафту — нові санкції вже на підході

Новий санкційний пакет передбачає оновлений ціновий механізм і посилення контролю над тіньовим флотом Росії.
ЄС узгоджує фінальні деталі 18-го пакета антиросійських санкцій, який передбачає зниження граничної ціни на нафту з РФ, повідомляють Reuters із посиланням на джерела.
За даними джерел, у межах нових обмежень планується запровадження плаваючого механізму ціноутворення, за якого гранична ціна становитиме 15% нижче середньої ринкової вартості сирої нафти за останні три місяці. Початково вона складатиме близько $47 за барель. Перегляд вартості відбуватиметься раз на пів року, а не щокварталу, як раніше пропонувалось.
Поточна межа у $60 за барель, встановлена країнами G7 у грудні 2022 року, вже не відповідає ринковій ситуації через падіння цін на ф’ючерси.
Обмеження включає заборону на перевезення російської сирої нафти танкерами, якщо вона продається вище встановленого ліміту. Під забороною також — супровідні послуги, включаючи страхування та брокерські операції. Цей механізм покликаний обмежити фінансування російської агресії проти України.
Окремо джерела повідомили, що нові санкції охоплять і транспортно-логістичну інфраструктуру, яку Росія використовує для обходу обмежень. Зокрема, до списку потраплять:
- нафтопереробний завод у Індії, що працює з російською нафтою,
- два китайські банки,
- реєстр судноплавних прапорів, що обслуговує флот під «зручним прапором».
Формальне затвердження очікується вже в понеділок, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів у Брюсселі.
У ЄС також узгоджують додаткові обмеження щодо інфраструктури «Північного потоку» та фінансових схем, які допомагають Кремлю обходити санкції. Певні технічні застереження залишається у Словаччини, яка очікує гарантій щодо енергетичних поставок, однак погодилась на головні положення пакета.
Також нещодавно USM писав, що США готуються до жорстких санкцій проти Росії та покупців її нафти.