США запроваджують 25% мита на імпорт з Японії та Південної Кореї

США запроваджують 25% мита на імпорт з Японії та Південної Кореї


Трамп анонсував запровадження 25% мит на товари з Японії та Південної Кореї, попередивши, що рішення набуде чинності з 1 серпня.

Про це він повідомив у своїй соцмережі Truth Social, опублікувавши офіційні листи до прем’єр-міністра Японії Сіґеру Ішіби та президента Південної Кореї Лі Чже-Мьона, пише «Укрінформ».  

У документах глава Білого дому заявив, що американсько-японські та американсько-корейські торговельні відносини не є взаємними, і додав, що 25% тариф — це лише стартова цифра. Якщо, за його словами, партнери вирішать запровадити дзеркальні заходи, будь-яке їхнє підвищення буде автоматично додане до вже встановленого мита.

Цей крок анонсовано на тлі завершення 90-денної павзи у тарифній політиці, яку адміністрація Трампа запровадила навесні. Вона охоплювала десятки країн і дозволяла вести додаткові переговори з ключовими торговельними партнерами. У контексті цього строку США вже домовилися з низкою держав, однак у випадку з Японією та Південною Кореєю переговори, ймовірно, зайшли у глухий кут.

Нова тарифна політика викликає занепокоєння серед експортерів, особливо в автомобільному секторі, адже Японія та Корея є одними з провідних постачальників техніки до США. Як зазначає Maersk, реальна ефективна ставка мита для імпорту в США вже досягла в середньому 21%, хоча ще в квітні сягала 54%.

Урядові представники Японії та Південної Кореї поки офіційно не коментували нову ініціативу США. Водночас на світових ринках це оголошення спричинило незначне падіння фондових індексів та чергову хвилю занепокоєння щодо майбутнього світової торгівлі.

За повідомленнями аналітиків, тарифна ескалація з боку США є частиною ширшої стратегії Трампа щодо переформатування зовнішньоекономічних відносин і зменшення дефіциту торговельного балансу. Очікується, що обговорення нових умов співпраці з Токіо і Сеулом буде продовжено найближчими тижнями.

Як раніше інформував USM, через мита Трампа у портах Європи стався логістичний колапс.



Стрічка новин
Наш Telegram канал