Окупанти вперше використали Маріупольський порт для перекидання танків у напрямку Запоріжжя

Російський балкер, який транспортував до Маріуполя військову техніку, відправився з вантажем краденого вугілля у напрямку Криму. Фото: Петро Андрющенко
Російські загарбники активізують використання портової інфраструктури у тимчасово окупованому Маріуполі.
Уперше з початку повномасштабного вторгнення зафіксовано повноцінне використання порту Маріуполя для транспортування російської військової техніки. Про це повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.
За даними Центру вивчення окупації, в ніч із 2 на 3 липня окупанти вивезли з території порту та судноремонтного заводу колони бронетехніки — зокрема танки та БМП, які прямують у бік Запорізької області. Вночі місто було перекрито, а рух здійснювався лише за наявності місцевої прописки.
За словами керівника Центру Петра Андрющенка, Росія, стикаючись із ускладненнями в логістиці на південному фронті, змінює маршрути постачання. Значення порту Бердянська поступово зменшується через атаки ЗСУ, а маріупольський порт натомість інтегрують у військову інфраструктуру. Зокрема, стало відомо про прибуття до порту Маріуполя судна з вантажем, після чого в напрямку Волновахи вирушив контейнерний потяг.
Загалом, як зазначає Андрющенко, Росія забезпечує різні ділянки фронту через кілька основних логістичних вузлів. Частина вантажів іде через Запорізьку область, інша — безпосередньо із Криму. Великий обсяг пального доставляється залізницею з півострова. Ще одна частина проходить автомобільними дорогами через Таганрог, а далі — у напрямку Запорізької, Донецької області та північніше.
Окрему роль у забезпеченні північного флангу Донбасу відіграє Іловайськ: відновлений залізничний вузол між Донецьком і Волновахою став основним логістичним напрямом. Луганська область, натомість, забезпечується безпосередньо з території Росії.
Порти Бердянська та Маріуполя також залишаються частиною інтегрованої логістики: через Бердянськ транспортують пальне, хоча з обережністю — через ефективні удари українських сил оборони по складах і потягах. У разі виведення одного маршруту з ладу росіяни оперативно переключаються на резервні гілки — наприклад, замість руху через Мелітополь вантаж перенаправляється через Токмак, Молочанськ або Бердянськ.
За словами Андрющенка, логістична система РФ на окупованих територіях є гнучкою, постійно адаптується до змін і модернізується, що робить її однією з ключових цілей для українських ударів у глибокому тилу.
Як напередодні писав USM, окупанти в Бердянську засудили жінку за підтримку удару ЗСУ по морському порту.