Росія нарощує нелегальне рибальство біля Африки під виглядом наукових досліджень

Росія нарощує нелегальне рибальство біля Африки під виглядом наукових досліджень


Під прикриттям наукової експедиції Росія фактично прокладає шлях до масштабного промислового вилову риби у водах Західної Африки.

З серпня 2024 року російські судна активно працюють у Гвінейській затоці, офіційно представляючись як учасники морської науково-дослідницької місії за участі 18 африканських країн. Про це пише OSINT-ініціатива Russians Forces Spotter.

Насправді ж мова йде про приховану операцію з картографування рибних ресурсів, яка має на меті підготувати базу для повноцінного виходу російського промислового риболовного флоту в регіон.

Паралельно великотоннажні російські траулери та допоміжні судна вже діють поблизу узбережжя Мавританії, що свідчить про добре скоординовану розвідку і початок операцій. При цьому часто фіксується відключення систем автоматичної ідентифікації (AIS), що створює підозри в незаконному, нерегульованому та непідзвітному (IUU) рибальстві.

На думку експертів, Росія цілеспрямовано використовує слабкість морського управління та відсутність контролю за екологією в прибережних державах Західної Африки. Це дозволяє їй просувати свої інтереси, загрожуючи як морським екосистемам, так і існуванню місцевого кустарного рибного промислу.

Розгортання таких «наукових» місій є типовою кремлівською тактикою — з гібридною логікою та комерційно-військовими цілями під фасадом мирної співпраці. Як показує досвід інших регіонів, за «дослідженням» незабаром приходить експлуатація.

Раніше USM повідомляв, що Китай укріплює оборонне партнерство з Африкою на тлі амбіцій створити нові бази ВМС.