Британія випробувала нову технологію для виявлення підводних човнів 

Британія випробувала нову технологію для виявлення підводних човнів 


Королівський флот Великої Британії вже випробував нову сенсорну технологію на основі ШІ для виявлення субмарин та підводних обʼєктів. 

Система Lura розпізнає судна за унікальними акустичними сигнатурами, пише The Times

Технологія штучного інтелекту, яку спочатку розробили для відстежування китів, буде встановлена на підводних безпілотниках Королівського флоту. 

Сенсорна технологія вже пройшла випробування і добре себе зарекомендувала.

Автономні підводні планери, які можуть перебувати під водою місяцями, використовуватимуть ШІ для виявлення та ідентифікації звуків у рамках нової системи Lura, розробленої європейською оборонною компанією Helsing.

Зокрема Lura може розрізняти два кораблі одного класу завдяки незначним відмінностям в акустичній сигнатурі кожного судна.

Величезна кількість підводних планерів — або дронів — із вбудованими датчиками дозволить Королівському флоту патрулювати море та визначати, коли російський човен прямує до Британії або ховається біля підводних кабелів. 

«Наприклад, планери можна розмістити поперек проміжку між Північно-Західним Уельсом (GIUK), стратегічно важливим шлюзом між північноєвропейськими водами та рештою Атлантики» — зазначив співзасновник Helsing Гундберт Шерф.

Helsing розробила систему після того, як отримала контракт від Королівського флоту на дослідження використання ШІ для акустичного зондування. 

Як зазначається, систему розробили для використання на підводних планерах SG-1 Fathom. Партнер Helsing, Blue Ocean, спочатку розробив морські дрони для відстеження міграції китів та умов навколишнього середовища під водою.

Найл Картрайт, провідний експерт з технологій Helsing, додав, що можна розгорнути сотні планерів в океані. 

«Один такий пристрій сам по собі не може багато зробити. Але справа в тому, що вони настільки дешеві та прості, що можна запустити сотні чи тисячі таких апаратів у воду. Тож ворог двічі подумає, перш ніж проникати у чужі води з деструктивними намірами», — підкреслив Найл Картрайт. 

Система автоматично визначатиме відмінності між підводними човнами, танкерами, пасажирськими суднами та суднами «тіньового флоту» Росії. 

Зазначимо, російські кораблі фіксували у водах Великої Британії 40 разів з моменту вторгнення в Україну у 2022 році.

Як раніше повідомляв USM, днями в Європі представили ШІ-систему Lura для виявлення підводних об’єктів. 



Стрічка новин
Наш Telegram канал